Začal predaj lacných vlakových lístkov z Bratislavy do Chorvátska. Jadran bude zrejme plný Slovákov aj toto leto

  • Z Bratislavy budú aj počas tohtoročnej letnej sezóny denne premávať vlaky do Chorvátska
  • K Jadranu sa odvezieš už za necelých 23 eur
  • Rezervovať si môžeš aj privátne kupé
regio
RegioJet
  • Z Bratislavy budú aj počas tohtoročnej letnej sezóny denne premávať vlaky do Chorvátska
  • K Jadranu sa odvezieš už za necelých 23 eur
  • Rezervovať si môžeš aj privátne kupé

Obľúbené žlté vlaky RegioJet začali prvýkrát prepravovať dovolenkárov z Bratislavy do Chorvátska minulé leto. V oboch smeroch prepravili spolu viac ako 60-tisíc cestujúcich a ich prevádzka sa stala symbolom minuloročnej letnej dovolenkovej sezóny. Tieto linky ani zďaleka nezívali prázdnotou, ukázalo sa, že ľudia veľmi radi vymenia autá za vlaky, nakoľko priemerná obsadenosť spojov bola až 90 %.

Zdá sa, že história sa bude opakovať. RegioJet opäť spustil predaj lístkov na svoje vlakové spoje do chorvátskej Rijeky, Splitu a Záhrebu. Na vlaky budú nadväzovať  aj špeciálne autobusy, ktoré ťa potom odvezú do desiatok destinácií na celom pobreží Jadranu. Autobusom sa odvezieš do letovísk ako Kotor v Čiernej Hore a Neum v Bosne a Hercegovine.

Dovolenková sezóna je zachránená: Najobľúbenejšia destinácia Slovákov otvorí „COVID-free“ zóny

Ceny lístkov sú nastavené pomerne nízko. Za jednosmerný cestovný lístok vrátane rezervácie a všetkých služieb zaplatíš cenu od necelých 23 eur. Ak preferuješ na ceste do Rijeky spací vozeň, prichystaj si približne 30 eur. Cesta do Splitu ťa bude stáť od 34 eur, v prípade spacieho vozňa zaplatíš 42 eur. Je tu aj možnosť rezervovať si špeciálne tiché kupé či celé kupé pre uzatvorenú skupinu cestujúcich.

Pôjdeš toto leto vlakom do Chorvátska?

V júni a septembri budú tieto dovolenkové vlaky premávať trikrát týždenne a to v piatok, v nedeľu a v utorok. V júli a auguste budú dokonca jazdiť každý jeden deň. Odchádzať majú presne o 16:46 z Prahy a následne 19:48 z Brna. V Bratislave zastavia o 21:17 a do Rijeky prídu na druhý deň dopoludnia o 10:13 a do Splitu okolo 13:44.

Uverejnil používateľ RegioJet CZ Piatok 26. februára 2021

Kapacita vlaku bude viac než 650 cestujúcich, budeš v ňom mať k dispozícii servis RegioJet vrátane kávy a vody zadarmo. V cene lístka sú aj raňajky a pripojenie k internetu.

Príprava na sezónu

Chorvátsko už oznámilo, že chce toto leto oveľa viac sprístupniť turistom najmä svoje ostrovy, ktoré sú oproti pevnine často oveľa menej zasiahnuté pandémiou. Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu preto predstavilo akciou s názvom Chorvátske ostrovy – covid-free zóna“.

Turistom budú po novom na webových stránkach safestayincroatia.hr okrem informácií o epidemickej situácii v krajoch prístupné aj informácie špeciálne o epidemickej situácii na chorvátskych ostrovoch.

chorvátsko
zdroj: Unsplash/Ivan Ivankovic

 

Chorvátske súostrovie je druhým najväčším v Stredomorí a skladá sa zo 78 ostrovov, 524 ostrovčekov a 642 útesov.

„Tretina komerčného ubytovania sa nachádza na ostrovoch a preto je dôležité, aby sme poskytovali presné informácie o epidemickej situácii na všetkých ostrovoch, z ktorých mnohé sú zelené zóny. Týmto spôsobom poskytneme turistom podrobné a jasné informácie pre bezpečný a príjemný pobyt v Chorvátsku,“ hovorí ministerka cestovného ruchu Nikolina Brnjac.

Chorvátsko začalo od apríla aj s očkovaním desiatok tisíc pracovníkov cestovného ruchu.

Chorvátsko je medzi prvými krajinami, ktoré začínajú očkovanie pracovníkov cestovného ruchu, čo je pre nás veľmi dôležité z hľadiska ďalšieho posilnenia vnímania Chorvátska ako bezpečnej destinácie. Okrem projektu týkajúceho sa bezpečného pobytu Safe Stay in Croatia je to ďalšia záruka pre turistov, že Chorvátsko spĺňa všetky predpoklady pre bezpečnú dovolenku pre každého hosťa, ktorý si ako turistickú destináciu zvolí našu krajinu,“ dodala ministerka Nikolina Brnjac.

Okrem začatia očkovania pracovníkov v cestovnom ruchu sa diskutuje aj o zriadení ďalších bodov pre testovanie turistov v turistických oblastiach, ale aj v hoteloch, kempoch či marínach. 

Zdroje: RegioJet, SITA, safestayincroatia.hr

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK