Zachraňovanie mačiatka vo veľkej výške je perfektná hra pre virtuálnu realitu

  • Virtuálna realita zažíva v poslednej dobe obrovský boom a niet sa čomu diviť.
maxresdefault
  • Virtuálna realita zažíva v poslednej dobe obrovský boom a niet sa čomu diviť.

Stačí si nasadiť headset a môžeš lietať ako vták, voziť sa na horskej dráhe, zabíjať zombie… možnosti sú neobmedzené. Alebo môžeš zachraňovať mačiatka na nestabilnej doske trčiacej z mrakodrapu. A môže byť snáď lepší pocit než záchrana malého, ustrašeného, chlpatého mačiatka od istej smrti?

Tento hrdinský pocit ti chce priniesť japonská herná spoločnoť Bandai Namco, ktorá bude od 15. apríla v Tokyu predstavovať rôzne demá s virtuálnou realitou a ako môžeš vidieť, jedno z nich je o záchrane mačiatka. Pre ešte realistickejší pocit budeš chodiť po doske, na ktorej konci zoberieš hračku.

Bohvie či sú ľudia vo videu herci alebo náhodne vybratí okoloidúci, ale jedno je jasné – vyzerajú naozaj vystrašene. Na nete je veľa videí, kde vidieť, ako virtuálna realita dokáže oblbnúť mozog a pocit výšky pri záchrane mačiatka má asi fakt niečo do seba. Však už len taká obyčajná vec ako horská dráha je podľa reakcií niektorých ľudí asi dosť hardcore. 

V deme s mačiatkom je použitý HTC Vive, ale či Bandai Namco plánuje vypustiť toto demo do sveta je otázne. Možno to bude ďalšia veľká vec, ktorá zasiahne japonské hry. Jedno je ale isté – ja by som si to skúsil. A čo ty?

140522-tech-oculus-rift_db98d4409d7f47f6fd17ae0429523978

foto: widerun.com

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech