Zahodil manažérsku kariéru. Na svojej farme pestuje šaláty revolučným spôsobom

  • Ak by chcel, mohol si užívať manažérsku kariéru a stabilný plat
  • Dal ale prednosť farmárčeniu
  • Nie však obyčajnému, ale ako zo Sci-Fi filmu
Farm 66
Farm 66
  • Ak by chcel, mohol si užívať manažérsku kariéru a stabilný plat
  • Dal ale prednosť farmárčeniu
  • Nie však obyčajnému, ale ako zo Sci-Fi filmu

Gordon Tam prvýkrát objavil svoj záujem o pestovanie rastlín v poľnohospodárskom laboratóriu na Washingtonskej štátnej univerzite. Práve tu študoval architektúru a interiérový dizajn a po návrate do Hong Kongu pracoval v architektonickej firme. Dokonca strávil niekoľko rokov v realitnom manažmente, kde zarobil svoj prvý väčší kapitál.

Vedel, že sa nechce nechať pohltiť vidinou bohatstva. Uvedomoval si, že by ho v živote tešilo byť farmárom, ktorý pestuje zdravú zeleninu pre ďalšiu generáciu.

Gordon podľa svojich slov poznal v Hong Kongu veľa ľudí, u ktorých sa vyvinula určitá forma alergie na chemikálie nachádzajúce sa v ovocí a zelenine, ktoré pravidelne konzumovali.

Tieto potraviny sú sem väčšinou exportované z pevninskej Číny. Aby uspokojil dopyt po čerstvých produktoch bez pesticídov, rozhodol sa začať svoj vlastný poľnohospodársky biznis.

V roku 2012 si prenajal približne 3 000 štvorcových stôp v priemyselnej budove. Priestory následne premenil na laboratórium pre poľnohospodársky výskum. Jeho projekt nazval Farm 66.

6
zdroj: Farm 66

Ide o futuristickú farmu, na ktorej pestuje rôzne šaláty pomocou systému „akvapónie“, ktorý kombinuje akvakultúru s hydropóniou. Vytvára sa tak symbiotický vzťah medzi rybami a životom rastlín.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: farm66.com, South China Morning Post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá