Zahraničné médiá lákajú turistov na výlet na Slovensko. Do Tatier či do Štiavnice

  • Slovensko má jednoznačne čo ponúknuť nielen domácim, ale aj zahraničným turistom
  • Vedia o tom aj prestížne svetové médiá
  • Napríklad taký New York Times zaradil Slovensko medzi top destinácie na rok 2019
médiá
Pixabay
  • Slovensko má jednoznačne čo ponúknuť nielen domácim, ale aj zahraničným turistom
  • Vedia o tom aj prestížne svetové médiá
  • Napríklad taký New York Times zaradil Slovensko medzi top destinácie na rok 2019

V prvom rade si pripomeňme tohtoročné prvé miesto našich veľhôr, Vysokých Tatier, v rebríčku prestížneho cestovateľského portálu Lonely Planet. Ten ich zaradil na vrchol ako najlepšiu destináciu Európy tohto roka.

Odborníkov na cestovateľské sny zaujalo člnkovanie vo vodách Štrbského Plesa, krásny výhľad na krajinu z Gerlachovského štítu, naše vodopády aj divoké zvieratá (viac si prečítaš TU). V rebríčku Vysoké Tatry predbehli krásy pokladu Španielska, Madridu, Arctic Coast na Islande aj Bosnu a Hercegovinu.

zdroj: Pexels

V apríli CNN predstavilo zoznam najromantickejších miest strednej Európy a zabodovali hneď dve naše mestá. Prvým je Banská Štiavnica, krásne mesto v kopcoch, ktoré dýcha históriou, má bohatú banskú históriu, hostí jednu z najkrajších kaviarní Slovenska, Divnú Pani a aj Banku lásky Andreja Sládkoviča.

Druhým je Trenčín, ktorého hrad oplýva jedinečná legenda o láske a centrum tiež patrí medzi tie najkrajšie čo doma máme. Viac si prečítaš TU. Vo svojom itinerári by čitatelia CNN smerujúci na Slovensko nemali opomenúť ani mesto Košice, Bojnice, Levoču či Bardejov.

zdroj: Pixabay

The Guardian láka do dvadsiatky miest Európy a nezabudol pripomenúť ani turistiku v Malých Karpatoch, Starý Smokovec, krásy Slovenského raja aj výlet na Liptov. 25 rokov po rozdelení Československa dokonca svojim čitateľom pripomenul aj to, že naše hlavné mesto viac nezostáva v tieni neďalekej Viedne.

zdroj: Pixabay

The Telegraph ešte v roku 2017 svojim čitateľom prezradil, že práve Slovensko je späté s koreňmi jedného z najslávnejších svetových umelcov Andyho Warhola a že Tatry sú nádherné, lyžovanie lacné, Vlkolínec pravidelne radený k najkrajším miestam Európy, je sem jednoduché sa dostať z každého kúta Zeme a bude sa tu páčiť každému, kto má rád dobrý alkohol.

zdroj: Pixabay

Všimol si si v zahraničných médiách aj ty zmienku o Slovensku? Nezabudni nám dať vedieť v komentároch.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech