The New York Times zaradil Slovensko medzi top destinácie na rok 2019

  • O Slovensku v týchto dňoch číta celý svet
  • Naše Tatry sa zaradili do prestížneho rebríčka denníka The New York Times
  • Ten odporúča Tatry, ako jednu z najlepšíc destinácií na návštevu v tomto roku
tras
pexels.com
  • O Slovensku v týchto dňoch číta celý svet
  • Naše Tatry sa zaradili do prestížneho rebríčka denníka The New York Times
  • Ten odporúča Tatry, ako jednu z najlepšíc destinácií na návštevu v tomto roku

Redaktori v prestížnom denníku The New York Times si dali za cieľ nájsť 59 destinácií, ktoré stoja za to, aby si ich navštívil v roku 2019. Okrem Portorika, Panamy či Las Vegas sa v rebríčku objavilo aj Slovensko, konkrétne naše krásne Tatry a to na 19. mieste.

Slovensko je výnimočná krajina. Na malom území môžeš nájsť takmer všetko od prírodných skvostov, historických pamiatok, bohatej ľudovej kultúry a folklóru, až po zábavu v rušných uličkách miest. Slovensko ponúka príťažlivé prírodné scenérie snúbiace sa s bohatou históriou, kultúrou a tradíciami.

Krásy našej krajiny zaujali aj prestížny denník, ktorý ich takto opísal: „Kým väčšina návštevníkov sa sústredí na hlavné mesto Slovenska, Bratislavu, vznášajúce sa Vysoké Tatry možno považovať za nepovšimnutú destináciu na lyžovanie a vonkajšie aktivity. Tatry však nie sú len o zimných športoch. Sú tu skvelé možnosti na turistiku, horolezectvo či horskú cyklistiku. Za hranicami Tatier, ponúkajú Košice farebné pouličné umenie, veľa kaviarní a reštaurácií a s univerzitami spojený nočný život.“ 

Malé Alpy

Tatry si vzhľadom na neobyčajnú koncentráciu prírodných krás vyslúžili názov „miniatúrne Alpy“, pretože na malej ploche (341 km2, z toho 260 km2 sa nachádza na slovenskej strane) sa okrem ľadovcov vyskytuje takmer všetko, čo ponúkajú Alpy. Najmä Vysoké Tatry sú rajom pre peších turistov a horolezcov. Milovníci pešej turistiky obľubujú najmä v lete turistiku vo vysokotatranských dolinách, na vysokotatranské štíty (Kriváň, Rysy, Gerlachovský štít s horským vodcom) a prechody hrebeňa.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.comcom

Keď hovoríme o krásach Tatier, nemožno nespomenúť aj severný Spiš, ktorý je mimoriadne bohatý na stavebné pamiatky z rôznych historických období. Veľmi často sú medzi nimi zastúpené kaštiele (Strážky), kláštory (Červený kláštor), hrady (Kežmarský, Ľubovniansky) alebo mestské pamiatkové rezervácie (Spišská Sobota, Kežmarok, Podolínec).

Vo viacerých obciach sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami ľudovej architektúry (napr. obec Ždiar), z ktorých viaceré sú umiestnené v múzeu v prírode pod Ľubovnianskym hradom. Prírodným skvostom severného Spiša je Prielom Dunajca v Národnom parku Pieniny. Krásy Tatier dokonale zhŕňa video 24-roč­ného Mar­tina z Pe­zinka, ktorý je­di­neč­ným spô­so­bom za­chy­til ich unikátnosť z vtá­čej per­spek­tívy. Vi­deo je o to viac cen­nej­šie, že je na­to­čené v kva­lite 4k, takže si ho uži v pl­nej kva­lite.

zdroj:nytimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech