Zajtra sa v Bratislave otvorí nová mestská pláž. Vstup bude bezplatný

  • Vstup na Tyršák bude pre všetkých obyvateľov Bratislavy bezplatný
  • Záštitu nad novou plážou prevzal primátor Matúš Vallo
mestska pláž
Institute of Promotion
  • Vstup na Tyršák bude pre všetkých obyvateľov Bratislavy bezplatný
  • Záštitu nad novou plážou prevzal primátor Matúš Vallo

Keď sa v polovici februára dostala na verejnosť informácia o tom, že Magio pláž na Tyršovom nábreží, neďaleko Sadu Janka Kráľa definitívne končí, mesto už poznalo alternatívu. Za novou mestskou plážou stojí  Institute of Promotion a zastrešuje ju mesto Bratislava. Bude sa volať Tyršák a pre verejnosť sa otvorí už tento piatok, 19. júna.

Využili nevyužitý priestor

Nová mestská pláž vráti život na doteraz nevyužívané priestranstvo medzi divadlom Aréna a Starým mostom. Názov Tyršák je vlastne staronový. Pochádza zo samotnej lokality pomenovanej po Miroslavovi Tyršovi. Všetci Bratislavčania Tyršovo nábrežie veľmi dobre poznajú, preto sa názov ponechal. 

Záštitu nad Tyršákom prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

zdroj: Institute of Promotion

Priestranstvo s výhľadom na Dunaj a Staré mesto s panorámou hradu, viacúčelové športové ihrisko na plážový volejbal, plážový tenis a plážový futbal, pláž s bielym pieskom a plážovým barom, kultúrne vyžitie a množstvo sprievodných aktivít ulahodia tým, čo si chcú len oddýchnuť, aj tým, ktorí chcú svoj voľný čas stráviť aktívnejšie.

Tyršák v číslach

Celé priestranstvo bude počas celého leta dýchať letnou plážovou atmosférou. Na tvorbu priestrannej pieskovej zóny bolo použitých 650 ton piesku, čo je približne 45 nákladných áut. Na letné leňošenie je pripravených 250 ležadiel, plážovú atmosféru dotvorí okrem iného aj množstvo zelene a na osvieženie počas horúcich dní sú pripravené aj hmlové brány a rozprašovače vodnej hmly. Okrem ihriska na plážový volejbal sa návštevníci budú môcť rozhýbať aj na unikátnej nadrozmernej hojdačke, ktorá zároveň poslúži ako netradičný photopoint s panoramatickým výhľadom na Bratislavu a Bratislavský hrad.

Ak máš rád jedlo a dobré pitie, na Tyršáku bude všetko. Okrem plážového baru so širokou ponukou kvalitnej kávy, piva a miešaných nápojov tu nájdu aj špeciálnu food zónu s konceptmi Yeme, Marinela, Edokin, Al Trivio a NYC Corner.

Pre deti je pripravená veľká piesková zóna, atrakcie a kolotoče. 

Presne tak, ako bolo zvykom aj na Mágio pláži, môžeš sa v priebehu leta tešiť aj na super  DJ-ov, prednášky a ďalší sprievodný program pre všetky vekové kategórie. Slovenské kapely a ich fanúšikovia zase nájdu na Tyršáku samostatnú koncertnú zónu. Tyršák podporuje lokálnych umelcov. 

Ohľaduplný voči planéte

Mestská pláž bude na svoju prevádzku využívať Zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov, samozrejmosťou bude separácia, zhodnocovanie, ako aj kompostovanie odpadov. Počas leta bude pre návštevníkov pláže pripravená aj služba zdieľania automobilov. 

Vstup na pláž, ležadlá a športoviská budú pre všetkých k dispozícii bezplatne. Mestskú pláž budeš môcť využiť podľa počasia až do konca septembra.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech