Zakázanú rastlinku pestujú v rehoľnom rúchu. Zelené mníšky z Mexika si vytvorili vlastné náboženstvo

  • Zelené mníšky našli spiritualitu v zelenej rastlinke
  • Svojim životným štýlom robia malú vzburu
sisters of the valley
Ilustračné foto Instagram/sistersofthevalleymexico
  • Zelené mníšky našli spiritualitu v zelenej rastlinke
  • Svojim životným štýlom robia malú vzburu

Niektorí milovníci zelenej rastlinky, ktorá je na Slovensku zakázaná, pripomínajú náboženských fanatikov. Presviedčajú svoje okolie, že našli zlatý grál a propagujú rôzne zdravotné či mentálne výhody tejto kontroverznej látky.

V Mexiku však naozaj žijú rehoľné sestry, ktoré si z pestovania a užívania konope spravili svoje vlastné náboženstvo. Možno si už niekedy počul o „w*ed nuns“. 

Nezvyčajné rehoľné sestry majú dokonca aj vlastný rituál. Pri každom splne mesiaca na okraji dediny môžeš vidieť skupiny žien v habitoch okolo horiaceho ohňa. Spoločne sa očistia pálenou šalviou a poďakujú za mesiac, zvieratá a rastliny. Potom si zapália „zelené“ a do ohňa vyfúknu obláčik dymu.

Napriek tomu, že nosia rehoľné rúcho, nie sú katolíckeho ani iného vierovyznania. Sú súčasťou medzinárodnej skupiny založenej v roku 2014 s názvom Sisters of the Valley, ktorá sa zaviazala šíriť evanjelium o liečivej sile konope. Mnohých zarytých veriacich hnevá, keď vidia pobožnú ženu propagovať užívanie mar*huany. Sestry však majú jasnú motiváciu. 

Jedna z nich pre portál Aljazeera prehlásila, že si chcú rastlinku zobrať naspäť od „narcos“. Sestry tiež často uverejňujú príspevky na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame. Svojim sledovateľnom ukazujú, ako sa starajú o úrodu, vedú semináre a zúčastňujú sa na podujatiach súvisiacich s konope.

Nuž a my sme ti spísali všetko, čo o Sisters of the Valley jednoducho chceš vedieť. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hermanas Del Valle (@sistersofthevalleymexico)

Prečo sa obliekajú ako rehoľné sestry

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Aljazeera, Instagram/sistersofthevalley, Reuters, Rolling Stone, US News

Najnovšie videá

Trendové videá