Zákazníkov prekvapil v obchode vianočný tovar, je pritom iba august. Konšpirátori už za tým vidia plánovaný lockdown

  • Konšpirátori sa chytajú každej nitky. Najnovšie hlásajú, že predaj vianočného sortimentu počas letných mesiacov je predzvesťou lockdownu
  • Sezónny sortiment sa však zvyčajne predáva pred sezónou, niektoré obchodné reťazce začínajú vianočný sortiment teda predávať aj v lete. Bolo to tak aj pred začiatkom pandémie
  • Po vianočnom sortimente je veľký dopyt aj v lete, viacerí začínajú s plánovaním Vianoc aj rok dopredu
Unsplash/S&B Vonlanthen, Unsplash/Angelo Pantazis
  • Konšpirátori sa chytajú každej nitky. Najnovšie hlásajú, že predaj vianočného sortimentu počas letných mesiacov je predzvesťou lockdownu
  • Sezónny sortiment sa však zvyčajne predáva pred sezónou, niektoré obchodné reťazce začínajú vianočný sortiment teda predávať aj v lete. Bolo to tak aj pred začiatkom pandémie
  • Po vianočnom sortimente je veľký dopyt aj v lete, viacerí začínajú s plánovaním Vianoc aj rok dopredu

To, že vianočný tovar ponúkajú predajcovia už v lete, nie je žiadnou novinkou. Viacerých ľudí to irituje, iní si zase pochvaľujú, že sa aspoň stihnú na Vianoce pripraviť. Slovenská dezinformačná scéna však stihla príbeh o vianočnom tovare v regáloch povýšiť.

Facebooková stránka Nekŕmte nás odpadom dnes pridala fotografiu vianočných ozdôb v regáloch predajne TEDi. „Vianoce v Auguste?“ napísali k fotografii. Fotografiou však nechtiac priliali olej do Konšpirátorského ohňa – Konšpirátori sa začali pod príspevkom „zamýšľať“ nad tým, či vianočný tovar, ktorý sa predáva v lete, nie je predzvesťou lockdownu počas vianočných sviatkov.

Z komára somára, z vianočnej gule lockdown

Treba sa však upokojiť – vianočný sortiment v obchodoch už počas letných mesiacov nie je žiadnou nevšednosťou. Takmer všetky obchody začínajú vianočný tovar predávať niekoľko mesiacov dopredu, niektoré obchody už v lete. 

„A čo sa čudujete ? Klasický marketing v obchodoch. Tak ako v obchode s oblečením už majú bundy a jesenne, zimné kolekcie a plavky a leto už len vo výpredaji. Obchody musia byť vždy nejaký čas/sezónu popredu čo sa sortimentu týka, potom by sa im tie veci nepredali. Úplne bežná vec,“ napísal pod príspevok jeden z komentujúcich. 

Skorý predaj vianočného sortimentu nie je bežný len na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Napríklad v Londýne sa bežne zvykne vianočný tovar predávať už v júli či v auguste. Viacerí predajcovia to odôvodňujú tým, že po vianočnom sortimente je veľký dopyt už počas leta. 

Nie je to výmyslom z čias koronových

Milý/á autor/ka cteného príspevku. Chcem sa predovšetkým poďakovať v mene predavačiek TEDi za zviditeľnenie obchodu ako takom. Neprekvapuje ma nijako tento príspevok, čo ma však prekvapuje je hlúposť a nevedomosť niektorých ľudí ako sa dokážu nad niečim takýmto pozastavovať. Keby sa radšej pozastavovali nad tým, prečo poniektorí ľudia nerešpektujú opatrenia a prichádzajú do interiérov bez rúška a aj po napomenutí nás vysmejú,“ vyjadrila sa zamestankyňa TEDi v komentári pod príspevkom.

„Ale o tomto príspevok nie je, takže áno, dobre vidíte, už máme Vianoce  Tak ako tu boli minulý rok či rok predtým, ba dokonca aj ten rok predtým. TEDi na Slovensku nefunguje pol roka, rok či dva, funguje tu už niekoľko rokov a práve rok čo rok v tomto období nám prichádzajú Vianoce v Auguste, Veľká Noc v zime, školské potreby s nápisom „hurá do školy“ na konci Júna keď deti začínajú prázdninami,“ hovorí predavačka s tým, že vianočný tovar vykladajú v predstihu preto, lebo je oň jednoducho záujem.

„A nie, nie je to kvôli tomu, že sa máme zatvárať a ani kvôli tomu, že to je pre neočkovaných  Ako to firma nastavené má, podľa toho sa riadime a myslím si, že nie sme jediné obchodné reťazce, ktoré budú vykladať vianočný tovar,“ dodala.

Je teda absolútnym nezmyslom, že vianočné gule v regáloch v auguste sú predzvesťou vianočného lockdownu. Sézonny tovar sa pred sezónou začal predávať ešte vtedy, kedy sme vôbec netušili, že nejaká pandémia vypukne. 

Niektorí komentujúci si však pochvaľujú, že ak by aj lockdown predsa len prišiel, môžu si nakúpiť vianočnú výzdobu v predstihu.

Zdroj: Nekŕmte nás odpadom

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK