Zamestnanci Google budú naďalej pracovať z domu, od spoločnosti dostanú tisíc dolárov

  • Home office nariadili svojim zamestnancom viaceré firmy aj vrátane obrovských spoločností
  • Niektorí sa tento rok do kancelárií nevrátia. Od zamestnávateľa však za to dostanú bonus
TASR/ AP/Manu Fernandez, Cole Burston
  • Home office nariadili svojim zamestnancom viaceré firmy aj vrátane obrovských spoločností
  • Niektorí sa tento rok do kancelárií nevrátia. Od zamestnávateľa však za to dostanú bonus

Rozmohol sa tu taký trend. Strach z pandémie COVID-19 zatvoril dvere kancelárií a viacerí z nás vyskúšali, aké je to pracovať z domu. 

Po nápaditej myšlienke home office šéfa Facebooku prichádza s novinkou aj Google. Kým Zuckerberg bude upravovať platy svojich zamestnancov, materská spoločnosť Google poskytne svojim pracovníkom finančný bonus.

zdroj: Unsplash/ Agnieszka Boeske

Naďalej ostávajú pracovať doma

Alphabet patrila medzi prvé firmy, ktoré po vypuknutí koronavírusu zaviedli prácu z domu. Teraz generálny riaditeľ Sundar Pichai nahlásil termín návratu do práce. Stanovil ho na 6. júla tohto roka.

Napriek tomu zamestnancom ostáva možnosť vybrať si home office. Navyše dostanú prídavok k výplate, aby si mohli svoju kanceláriu doma zariadiť podľa svojich potrieb a zabezpečiť si nutné technické vybavenie. 

„ Očakávame, že veľké množstvo„ googlerov“ ostane do konca roka pracovať z domu. Preto dáme každému zamestnancovi príplatok 1000 dolárov,“ napísal svojim zamestnancom Sundar Pichai. 

Návrat vo veľkom sa nekoná

Viac ako 100-tisíc zamestnancov spoločnosti Google sa teda nevráti do práce. Po 6. júli príde do kancelárií iba desatina z nich. Až neskôr, v septembri, narastie ich počet na 30%.

zdroj: TASR/AP Photo/Eric Risberg

Zamestnanci však nebudú musieť do práce fyzicky dochádzať každý deň. V kanceláriách sa budú obmieňať a vrátia sa do nej iba raz za dva týždne.

Navyše, prítomnosť v kanceláriách sa bude vyžadovať iba od tých, ktorých prítomnosť je nevyhnutná. Zvyšok zamestnancov bude naďalej pracovať bez zmeny z domu. 

Zdroj: forbes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech