Zamestnanci sa vraj dvakrát týždenne testovať nemusia. Vládny materiál je chybný, tvrdí Sulík

  • Z vládneho materiálu vyplýva, že zamestnanci sa majú testovať aspoň 2-krát do týždňa
  • Má ísť však o chybu, hovorí minister hospodárstva
  • Testovanie zamestnancov by malo naďalej pokračovať v režime raz za týžden
sulík
TASR/Jaroslav Novák
  • Z vládneho materiálu vyplýva, že zamestnanci sa majú testovať aspoň 2-krát do týždňa
  • Má ísť však o chybu, hovorí minister hospodárstva
  • Testovanie zamestnancov by malo naďalej pokračovať v režime raz za týžden

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) dnes vyhlásil, že testovanie zamestnancov by sa malo zachovať na týždennej báze, informuje TA3. V návrhu opatrení, ktoré schválila vláda na stredajšom rokovaní, sa totižto uvádza, že v zamestnaní aj naďalej platí režim OTP, no testovať sa má aspoň dvakrát do týždňa. 

Richard Sulík však uviedol, že ide o chybu. „Nebude dvakrát týždenne, ostane to, ak tak pri testovaní jedenkrát za týždeň,“ povedal. Sulík ďalej povedal, že v prípade predlženia testovania vo firmách to bude prebiehať rovnako – jedenkrát do týždňa, informáciu sprostredkovala agentúra SITA.

Stredajšie rokovanie vlády prinieslo viacero zmien

Od 19. januára 2022 platia nové pravidlá, schválila ich na stredajšom rokovaní vláda. COVID automat, ktorý rozdeľoval okresy farebne podľa pandemickej situácie v nich, bude minulosťou. Pravidlá budú platiť pre celú krajinu. 

Najväčšou zmenou je zavedenie režimu OP+, ktorý bude platný pri vysoko rizikových hromadných podujatiach.

Podľa vládneho materiálu do režimu OP+ spadajú ľudia, ktorí spĺňajú definíciu OP a zároveň sú testovaní (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín) alebo dostali booster dávku, prípadne majú kompletné očkovanie + prekonanie ochorenia COVID-19 nie staršie ako 180 dní. 

Do režimu OP+ ďalej spadajú deti, ktoré majú 2 až 12 rokov a 2 mesiace a preukážu sa negatívnym výsledkom testu (buď testom PCR/LAMP nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 48 hodín). Ďalej doň patria deti vo veku 12 rokov a 2 mesiace až 18 rokov, ktoré sú kompletne zaočkované a sú zároveň testované (48h Ag, 72h PCR/LAMP). 

Zdroje: TA3, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie