Shopping a vakcinácia v jednom. V bratislavskom nákupnom centre sa bude celý víkend očkovať, registrácia nie je potrebná

  • Možnosti týkajúce sa očkovania v nákupných centrách sa rozširujú
  • Počas tohto víkendu budeš mať možnosť zaočkovať sa aj v bratislavskom Auparku
pjimage - 2021-10-15T095754.382
Facebook/Aupark - Bratislava shopping center Unsplash/Mat Napo
  • Možnosti týkajúce sa očkovania v nákupných centrách sa rozširujú
  • Počas tohto víkendu budeš mať možnosť zaočkovať sa aj v bratislavskom Auparku

S očkovaním v nákupných centrách sa začalo už pred niekoľkými mesiacmi. Doposiaľ sa očkovalo v hlohoveckom Tescu, v popradskom obchodnom centre Max, košickom Auparku a v Prešove. Do zoznamu týchto miest sa pridáva aj Bratislava a nákupné centrum Aupark. 

Ako sa udáva na webe centra, dôvodom je predovšetkým uľahčiť ľuďom registráciu a následne ich zbaviť prispôsobovania sa rôznym termínom. Očkovanie organizované župou sa bude konať 16. októbra od 11-tej hodiny. 

Podľa Denníka N nie je cieľom akcie iba zvýšenie zaočkovanosti v Bratislavskom kraji, ale aj v iných krajoch. Bratislavský samosprávny kraj dúfa, že túto akciu využijú aj návštevníci nákupného centra, ktorí do mesta prišli kvôli relaxu, zábave alebo nákupom. 

Očkovanie
zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber

Očkovanie aj na stanici

Slovensko nie je jedinou krajinou, ktorá využíva možnosť očkovania na verejných priestranstvách. Príkladom ide aj česká Praha, ktorá záujemcom o očkovanie sprístupnila až dve nákupné centrá.

Česi taktiež očkovali na hlavnej stanici, kde záujemcom bola podaná vakcína Johnson&Johnson. Okrem Prahy sa takto očkovalo aj v brnianskom obchodnom centre Olympia a v obchodnom centre Forum Nová Karolina v Ostrave.

Zdroje: Aupark Košice, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie