ZAUJÍMAVOSTI ZO SVETA KORONY: Spojené arabské emiráty spustili online sobášnu službu. V USA syn napadol matku, kvôli toaletnému papieru

  • Prinášame ti zaujíamvosti zo sveta, ktorý sa evidentne mení pred našim očami :)
nemocnica
facebook.com/PentaDobreZdravotnictvo/wikipedia.org
  • Prinášame ti zaujíamvosti zo sveta, ktorý sa evidentne mení pred našim očami :)
Spojené arabské emiráty spustili online sobášnu službu pre páry, ktoré sa chcú vziať aj v čase pandémie

Spojené arabské emiráty predstavili online sobášnu službu pre ľudí, ktorí chcú uzavrieť manželstvo napriek prísnym bezpečnostným opatreniam proti šíreniu nového koronavírusu. V nedeľu o tom informoval denník The National sídliaci v Abú Zabí, uvádza spravodajský portál DW.

Ministerstvo spravodlivosti stránku spustilo, aby umožnilo zasnúbeným párom podať dokumenty potrebné k sobášu a tiež, aby si mohli vybrať spomedzi schválených klerikov oprávnených vykonávať sobáše. Páry si následne stanovia termín virtuálneho svadobného obradu, ktorý sa uskutoční prostredníctvom videokonferencie. V rámci nej musia poskytnúť svoje digitálne podpisy, na základe ktorých im vydajú sobášny list. Certifikáty potom digitálne overia a pošlú novomanželom do mobilných telefónov.

Spojené arabské emiráty zatiaľ potvrdili vyše 3 700 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ochoreniu COVID-19 podľahlo 20 ľudí.

kampan zadarmo od startitup
USA: Syn napadol matku, ktorá pred ním ukrývala toaletný papier

Polícia z kalifornského Saugusu zatkla a obvinila 26-ročného muža z ublíženia na zdraví po tom, ako udrel svoju matku. Dôvodom bolo, že pred ním ukryla toaletný papier, čo je v USA v čase šírenia koronavírusu nedostatkový tovar.

Hovorkyňa kancelárie šerifa okresu Los Angeles Shirley Miller pre CNN povedala, že polícia prišla do domu približne o 3:00 tamojšieho času po tom, ako muž napadol matku. „Nikdy predtým som nepočula, že by niekoho zatkli pre hádku o toaletný papier,“ uviedla hovorkyňa s tým, že obeť odmietla lekárske vyšetrenie. Žena polícii potvrdila, že papier ukryla, pretože jej syn ho príliš rýchlo míňal.

Po tom, ako ľudia zostali v domácej karanténe, sa objavili obavy z pribúdania prípadov domáceho násilia. Polícia z okresu Los Angeles potvrdila, že takýto nárast už zaregistrovala a na sociálnej sieti Facebook zverejnila telefónne čísla pre prípadné obete.

zdroj: sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech