Zavádzajúca reportáž RTVS narobila obrovské problémy. V Košiciach sa z očkovania odhlásili stovky ľudí

  • Po medializovaných informáciách v súvislosti s vakcínou od AstraZeneca sa z víkendového očkovania odhlásilo 455 ľudí
  • Reportáž tak narobila viac škody, než sa mohlo očakávať
AstraZeneca
TASR/Radovan Stoklasa
  • Po medializovaných informáciách v súvislosti s vakcínou od AstraZeneca sa z víkendového očkovania odhlásilo 455 ľudí
  • Reportáž tak narobila viac škody, než sa mohlo očakávať

Ako informuje agentúra SITA, po medializovaných nepotvrdených informáciách v súvislosti s očkovaním vakcínou od AstraZeneca sa z víkendového očkovania vo veľkokapacitnom očkovacom centre Košického samosprávneho kraja odhlásilo 455 ľudí. Ide o približne 13 percent z registrovaných ľudí. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Pre porovnanie, počas uplynulých očkovacích dní sa denne z očkovania odhlásili v priemere necelé tri percentá ľudí. Masívnejšie odhlasovanie spôsobuje organizačné problémy. Župa musí narýchlo dopĺňať harmonogram očkovania spomedzi náhradníkov za tých, ktorí neprídu,“ uviedla Terezková.

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Košického samosprávneho kraja na Ostrovského ulici v Košiciach zaočkovali počas víkendu ďalších 3 500 východniarov. Konkrétne v sobotu bola prvá dávka vakcíny AstraZeneca podaná 1 681 ľuďom a v nedeľu bolo zaočkovaných 1 811 východniarov.

Na rozdiel od predchádzajúcich dní, keď registračný systém pridelil rovnaký termín viacerým ľuďom naraz, už župa tieto problémy cez víkend nezaznamenala. Priebeh očkovania v tomto prvom veľkokapacitnom očkovacom centre tak bol bez väčších zdržaní.

Zavádzajúcu reportáž RTVS o úmrtí po podaní vakcíny rieši aj polícia. Je plná špekulácií a unáhlených záverov

Košický samosprávny kraj na základe vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19, očkuje počas týchto dní aj náhradníkov. Konkrétne ide o osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, onkologickým ochorením, chorobami srdca, s extrémnou obezitou, či osoby so závažnými psychiatrickými chorobami.

Očkovaní sú aj tí, ktorí pracujú v maloobchode, mestskej hromadnej alebo prímestskej doprave, alebo tí, ktorí sa starajú o osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Krajské očkovacie centrum bude v priestoroch Strednej odbornej školy informačných technológií na Ostrovského 1 v Košiciach otvorené do štvrtka 18. marca. Následne bude očkovanie pokračovať opäť od soboty 20. marca.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá