Závod na Mesiaci v roku 2078 by vyzeral famózne. Legenda od Porsche tomu dodáva šmrnc

  • Bola predstavená unikátna séria umeleckých plagátov, ktorá zaujala svet
  • Spájajú slávnu minulosť Porsche s ďalekou budúcnosťou, kedy by sa preteky mohli konať na Marse či Mesiaci
  • Ich cena sa pohybuje okolo 100 eur za kus
Automobilist
  • Bola predstavená unikátna séria umeleckých plagátov, ktorá zaujala svet
  • Spájajú slávnu minulosť Porsche s ďalekou budúcnosťou, kedy by sa preteky mohli konať na Marse či Mesiaci
  • Ich cena sa pohybuje okolo 100 eur za kus

Ide o výsledok spolupráce legendárnej automobilky a tímu okolo manažéra so skúsenosťou z Formule 1 – Pavla Turka.

„V Automobilist se pýšime presnosťou a pravdivosťou našich umeleckých diel. Avšak tento projekt s Porsche a bláznivý nápad s pretekaním na Marse a Mesiaci nám umožnili, aby sme ukázali aj kreatívnejšiu stranu našej činnosti,“ hovorí Pavel Turek, CEO Automobilist. Jeho značka uzavrela oficiálne partnerstvo so šampionátmi F1 a WRC.

Porsche spúšťa službu prenájmu vozidiel. Pozri sa, koľko ťa to bude stáť

Nápad na projekt vznikol v nemeckej automobilke pri príležitosti 50. výročia prvého víťazstva Porsche na pretekoch 24 hodín Le Mans v roku 1970. Od tejto doby ovládla značka tento závod 19-krát. 

zdroj: Automobilist

Práve legendárny víťazný model Porsche 917 KH sa stal predlohou pre prvé dvojicu plagátov. Vozidlo, na ktoré si kvôli náročnej ovládateľnosti z počiatku sťažovali aj samotní piloti, sa nakoniec podarilo skrotiť a legenda je na svete.

Totožný automobil, ktorý triumfoval v roku 1970, bol na želanie Porsche prenesený do roku 2056, kedy je už francúzske Le Mans celkom iným, neónom presýteným mestom. Avšak vytrvalostné preteky sa jazdia ďalej a nechýba ani 917 KH.

zdroj: Automobilist

Spoločným menovateľom ďalšej dvojice plagátov zachytávajúcich Porsche 356 SL je červený prach. Brutálne podmienky 3 000 kilometrov dlhého púštneho závodu Panamericana 1953 v Mexiku pripomínajú tie, ktoré by sa raz mohli odohrať na Marse. Odohrá sa v roku 2096 12. ročník Závodu na Marse, tak ako to predpovedá Automobilist?

zdroj: Automobilist

„Kladieme obrovský dôraz na detaily a pri práci na týchto dieloch sme využili aj informácie a fotografie z NASA. Závod na Marse sme umiestnili do preliačiny Syrtis Major. Tá bola vybraná ako potenciálne pristávacie miesto budúcej kozmickej sondy NASA, a je teda relatívne dobre preskúmaná. Svetelné podmienky na plagáte sú úplne realistické,“ hovorí umelecký šéf Automobilist Jan Rambousek.

zdroj: Automobilist

Posledným slávnym vozidlom, ktoré Porsche pre plagáty od Automobilist vybralo, je 911 RS. Ide o prvé z vozidiel typu 911, ktorému sa podarilo ovládnuť veľký závod. Toto vozidlo by určite mohlo byť dôstojným zástupcom Porsche v 48-hodinovom závode na Mesiaci, ktorý by podľa vizionárov mohol prebiehať na okraji krátera Giordana Bruna už v roku 2078.

zdroj: Automobilist

„O vizionárske projekty sa zaujímam dlhodobo a mal som tú česť podieľať sa napríklad na vôbec prvom lete vozidla Formuly 1 v stave beztiaže. V Automobilist sme presvedčení, že hranica medzi šoférovaním a lietaním bude v budúcnosti vymazaná. Baví nás premýšľať nad dôsledkami tohto pokroku na motošport a pretekanie. Mala by to byť zábava aj vďaka Porsche,“ uzatvára Pavel Turek.

Záujemcovia o unikátne historicko-futuristické plagáty sa musa poponáhľať. Všetkých šesť typov vydáva Automobilist v limitovaných edíciách. Značka navyše eviduje záujem z celého sveta. Tieto diela sú už vystavené aj na všetkých digitálnych kanáloch Porsche.

Zdroj: Automobilist

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech