Zázračná liečba koronavírusu na počkanie? Facebook blokuje reklamy, ktoré zavádzajú ľudí

  • Šíriace sa reklamy o koronavíruse, ktoré nie sú podložené alebo vyvolávajú zbytočnú hrozbu, Facebook zablokoval
  • Ako vyzerá selekcia sociálnej siete?
mark
TASR/AP
  • Šíriace sa reklamy o koronavíruse, ktoré nie sú podložené alebo vyvolávajú zbytočnú hrozbu, Facebook zablokoval
  • Ako vyzerá selekcia sociálnej siete?

Sociálna sieť Facebook zakázala reklamy, ktoré obsahujú falošné tvrdenia o produktoch súvisiacich s novým koronavírusom, informovala o tom agentúra Reuters.

Lieky, vakcíny či iné produkty

Zákaz sa týka reklám na produkty, ktoré naznačujú obmedzenú ponuku. Tie majú u odberateľa vytvoriť akýsi pocit nutnosti vlastniť akýkoľvek z reklamovaných výrobkov či liečiv. Koronavírus ovládol Európu, aj keď predovšetkým myšlienkovo.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Ľudia sa boja, pretože sa hovorí o pandémii. Zatiaľ čo v Číne sa otvárajú sa znovu sociálne zariadenia a vzdelávacie inštitúcie, Taliansko je na tom zatiaľ z európskych krajín najhoršie. Zmienky koronavírusu či reklám zaručujúcich vyliečenie alebo prevenciu pred ním sú preto pre Slovákov, ktorí sú pomerne rozcestovaným národom, naozaj lákavé. A nielen pre nás, lákajú aj za hranicami.

Ani len rúška nie sú v bezpečí

Povolené nie sú napríklad reklamy na rúška na tvár, ktoré tvrdia, že stopercentne zaručujú prevenciu pred šírením koronavírusu, uviedol v stredu Facebook. Zákaz platí od tohto týždňa, informovala agentúra SITA.

Facebook už skôr zakázal reklamy a bežné neplatené príspevky o koronavíruse, ktoré ponúkajú falošné spôsoby liečby, ako je napríklad pitie bielidla, šíria konšpiračné teórie alebo odrádzajú ľudí od toho, aby vyhľadali lekársku pomoc.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Nové opatrenie prišlo v čase, keď Svetová zdravotnícka organizácia oznámila, že počet nových prípadov mimo územia Číny v utorok po prvý raz presiahol počet nových prípadov v krajine. Celosvetovo sa novým koronavírusom nakazilo viac ako 82-tisíc ľudí v približne 40 krajinách. Na ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, zomrelo vyše 2 800 ľudí.

Okrem vírusu aj extrém

Sociálna sieť bojuje aj s hoaxom a extrémom v spoločnosti. Včera Facebook zablokoval stránku Kulturblog a ďalších sedem stránok, ktoré boli napojené na extrémistickú stranu ĽSNS. Stránka Kulturblogu nie je obnovená ani dnes.

Viac čítaj TU >>Facebook zrušil Líviin Kulturblog. Zablokovali aj ďalšie stránky prepojené na ĽSNS

 

Zdroje: reauters.com, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK