Zbaľ si plavky a vyraz do Rakúska. Tieto jazerá ti perfektne nahradia more a sú na skok od Bratislavy

  • Ak ťa tento rok neláka dlhé hodiny cestovať napríklad do Chorvátska, je tu fajn alternatíva, ktorá stojí za vyskúšanie
  • Vybrali sme pre teba niekoľko prírodných jazier, ktoré sú bližšie ako more a sú ako stvorené na letné kúpanie
jazera
Instagram/@sfymktv, @foetbe, @woerthersee
  • Ak ťa tento rok neláka dlhé hodiny cestovať napríklad do Chorvátska, je tu fajn alternatíva, ktorá stojí za vyskúšanie
  • Vybrali sme pre teba niekoľko prírodných jazier, ktoré sú bližšie ako more a sú ako stvorené na letné kúpanie

Jazerá Kampseen

Svojím fjordovým charakterom a husto zalesnenými brehmi predstavuje jazero Ottensteiner Stausee skutočný prázdninový raj. Jeho dĺžka je 14 kilometrov a rozprestiera sa na rozlohe až 4,3 kilometrov štvorcových. Ide o vôbec najvyššie položené jazero z troch jazier Kampstauseen. Pod ním leží taktiež veľmi pekné Stausee Dobra ako aj Thurnberger Stausee.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Thomas Birgfellner (@thomas.birgfellner)

Vzdialenosť od Bratislavy: 191 km

Cesta autom zaberie: 2 h 09 min.

Lunzer See

Jazero Lunzer See v Lunzi je najväčšie jazero na kúpanie v Dolnom Rakúsku. Obklopujú ho pokojné lesy a už na prvý pohľad pôsobí ako z romantického filmu. Kto chce, môže si obísť celé jazero pešo, alebo si v miestnej požičovni zaobstarať čln. Hneď vedľa pláže sa nachádza javisko v tvare mušle, na ktorom je možné vždy v lete počuť tzv. „wellenklaenge“, a teda festival súčasnej hudby.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Travel | Beauty | Vienna (@t.pasiuta)

Vzdialenosť od Bratislavy: 236 km

Cesta autom zaberie: 2 h 43 min.

Aubad

Areál Aubad Tulln s jazerom na kúpanie veľkým asi 50 000 metrov štvorcových sa nachádza v blízkosti lužných lesov. Pri jazere so 45 metrovým toboganom a 18 metrovou šmykľavkou nájdeš viacero ihrísk, dokonca aj zážitkový potok, pieskovú pláž či volejbalové ihrisko a fitness zónu. Dá sa sem vyraziť aj na grilovačku, nakoľko je tu na to vyhradených hneď niekoľko lokalít.

Vzdialenosť od Bratislavy: 122 km

Cesta autom zaberie: 1 h 31 min.

Badeseen Traismauer

V tomto prípade ide hneď o tri prírodné jazerá na kúpanie v jednej oblasti. Ich celková rozloha je 700 metrov štvorcových a nachádzajú sa pri mestečku Traismauer. Počas letných mesiacov ponúkajú ideálnu príležitosť na osvieženie. Okrem výbornej kvality vody, ktorá sa každoročne kontroluje, sa môžeš tešiť aj na ukážkovo udržiavané trávniky, na ktorých je radosť ležať.

Vzdialenosť od Bratislavy: 153 km

Cesta autom zaberie: 1 h 47 min.

Kúpeš sa v lete v prírodných jazerách?

Herrensee

Jazero Herrensee je jedným z najväčších jazier oblasti Waldviertel. Priamo v Litschau sa nachádza pláž, viacúčelové ihrisko na hranie, voľne prístupný bazén, lúka na opaľovanie či ihrisko na plážový volejbal a reštaurácia. Taktiež je tu možnosť prenajať si elektrické, šliapacie a veslárske člny.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @drones_austria

Vzdialenosť od Bratislavy: 224 km

Cesta autom zaberie: 2 h 47 min.

Lobau

Lobau na východe Viedne je časťou pôvodnej, divokej prírodnej krajiny národného parku Nationalparks Donau-Auen. Tejto„viedenskej džungli“ dominujú ramená Dunaja, močiare, hlboké lesy ako aj zriedkavé rastliny, stromy a ryby.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily Russ (@3point14maker)

Vzdialenosť od Bratislavy: 53 km

Cesta autom zaberie: 1 h 04 min.

Jazero Wörthersee 

Najväčšie jazero Korutánska v sebe spája množstvo predností na jednom mieste. Počas letných večerov si do tamojších barov chodia ľudia vychutnať ľadové koktejly. Z barovej stoličky môžeš pozorovať, ako by sa jazero ponáralo do zlatého svetla, čo navodzuje prímorskú atmosféru.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @_gegs_

Pre aktívnych sú tu k dispozícii aj cyklotrasy okolo jazera. V požičovni si môžeš vybrať cestné, horské či e-bicykle. Počas výletu okolo jazera zažiješ aj cestovanie v čase, a to vďaka tamojšej architektúre, monumentálne vily tu perfektne dotvárajú obraz krajiny. Práve toto jazero a jeho okolie výrazne ovplyvnil i mnohé diela známych umelcov, ako napríklad Brahms a Mahler.

Vzdialenosť od Bratislavy: 378 km

Cesta autom zaberie: 4 h 08 min.

Afritzer See

Ústredným bodom pohoria Nockberge je malebné jazero Afritzer See. Pozostáva z dvoch jazier a medzi miestnymi o nich panuje aj známa rozprávková povesť. Podľa nej mal tamojší obor v návale zlosti hodiť obrovskú skalu do vody, skala potom rozdelila jazero na Afritzer See a Feldsee/Brennsee. Dôvodom vraj bola pekná rybárova dcéra.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Region Villach (@regionvillach)

Vzdialenosť od Bratislavy: 417 km

Cesta autom zaberie: 4 h 34 min.

Längsee

Jazero Längsee ponúka na dvoch verejných kúpaliskách najmä dostatok slnka a svieže kúpanie. Nájdeš tu aj vežu na skákanie, vodnú šmykľavku a ostrovček na kúpanie aj s oddelenou prírodnou nudistickou plážou. Pre tých, ktorí hľadajú skôr pokojné miesta, sú tu rozsiahle lúky na opaľovanie, kde sa budeš cítiť ako na samote.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Markus Rieger (@this.is.rigatone)

Vzdialenosť od Bratislavy: 346 km

Cesta autom zaberie: 3 h 46 min.

Pirkdorfer See

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pirkdorfer See (@pirkdorfer_see)

Prírodné jazero Pirkdorfer See leží ukryté v malebnej prírodnej oblasti, na úpätí pohoria Petzen. Všade naokolo sú lúky a lesy a v pozadí sa týči horský masív, ktorý je označovaný za ochranný štít jazera. Dovolenka pri tomto jazere je ideálne pre dobrodruhov, ale aj rodiny s deťmi.

Vzdialenosť od Bratislavy: 374 km

Cesta autom zaberie: 4 hodiny

Zdroj: austria.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK