Zdieľané elektrické bicykle môžu onedlho ovládnuť slovenské mestá. Bolt štartuje ďalší prevrat

  • Dnes spúšťa Bolt službu zdieľaných bicyklov v Paríži, čoskoro sa ocitnú aj u nás
  • Zákazníci tak budú mať 3 možnosti prepravy vo veľkých mestách
bolt (1)
Bolt
  • Dnes spúšťa Bolt službu zdieľaných bicyklov v Paríži, čoskoro sa ocitnú aj u nás
  • Zákazníci tak budú mať 3 možnosti prepravy vo veľkých mestách

Popredná prepravná európska platforma Bolt ponúka už aj službu zdieľaných elektrických bicyklov. Rozšírenie tejto služby, ktorá dnes štartuje v Paríži, je plánované v priebehu tohto roka aj do ďalších európskych metropol.

Bolt je prvou prepravnou platformou v Európe, ktorá ponúka prostredníctvom jednej aplikácie pod jednou značkou elektrické bicykle, kolobežky a prepravu osôb autami.

Zelený plán Boltu sa napĺňa

Služba zdieľaných elektrických bicyklov je súčasťou ekologicky zameraného plánu firmy Bolt – Green plan. Spoločnosť Bolt sa ním zaväzuje k dlhodobému znižovaniu ekologickej stopy pridaním ďalších zdieľaných a elektrických vozidiel do platformy.

Medzi ciele Green plan patrí aj kompenzácia emisií CO₂ v európskom dopravnom sektore do roku 2025 o najmenej päť miliónov ton, ako aj zníženie emisií pridaním ďalších druhov ekologickej prepravy, z ktorých si môžu cestujúci vyberať.

zdroj: Bolt

 „Spoločnosť Bolt sa snaží o vybudovanie  najlepších možností pohybu v mestách. Naším cieľom je ponúkať užívateľom dostupné, pohodlné a environmentálne udržateľné spôsoby prepravy. Ponúkať rôzne možnosti prepravy v aplikácii a pod jednou značkou znamená, že užívateľ môže  jednoduchým spôsobom uvidieť rôzne možnosti prepravy, a nahradiť tak krátky presun autom na jazdu na kolobežke alebo elektrickom bicykli. A to je pozitívny krok nielen pre životné prostredie,“ hovorí Roman Sysel, regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu.  

Nová služba zdieľaných elektrických bicyklov je tiež odpoveďou na zvýšený dopyt po jednoduchých a ekologických druhoch dopravy, ktorý zaznamenal rast v európskych mestách v dôsledku opatrení prijatých s cieľom zabrániť šíreniu COVID-19.

Takéto druhy mikromobility by mali byť užívateľom prístupné a dostupné, najmä v časoch, ako sú tieto. Šetrná prevádzková kultúra a synergia medzi viacerými službami umožňujú Boltu udržiavať najnižšie ceny služieb mikromobility na všetkých našich trhoch vrátane novej služby elektrických bicyklov v Paríži. 

Kedy Slovensko?

Na Slovensku sa alternatívy áut ujali. Kolobežky Bolt si užívajú už aj Košičania. To, či sa čoskoro bude môcť Bratislava pýšiť aj zdieľanými bicyklami tejto značky, záleží od zákazníkov.

Naším cieľom je ponúknuť užívateľom širokú škálu produktov, ktoré zabezpečia jednoduchú, rýchlu a ekologickú prepravu, preto o možnosti spustenia elektrických bicyklov na Slovensku určite uvažujeme. Podrobne monitorujeme slovenský trh, a v prípade, že vyhodnotíme, že je dopyt po tejto službe, budeme pripravení ju spustiť tiež v slovenských mestách,“ vysvetľuje pre Startitup Sysel.  

Kedy to bude, zatiaľ netušia. 

zdroj: Bolt

Stačí zmeniť ikonku

Pre využívanie služby zdieľaných bicyklov stačí, ak sa v aktualizovanej aplikácii Bolt prepneš pomocou ikonky bicykla do rozmedzia určeného pre jazdu na elektrických bicykloch, rovnakým spôsobom ako je to momentálne pri voľbe kolobežky. Bicykel sa odomkne oskenovaním na ňom umiestneného QR kódu. Na konci jazdy môže užívateľ zaparkovať bicykel v jednej z vyhradených parkovacích zón zobrazených v aplikácii.

Aplikácia Bolt obsahuje aj bezpečnostné pokyny zamerané na mikromobilitu, pripomenutie miestnych dopravných pravidiel a odporúčania súvisiace s koronavírovou krízou.

Do Bratislavy sa po mesiacoch vracajú zdieľané kolobežky, 10 minút stojí 2 eurá. Pravidelne ich budú dezinfikovať

Začiatkom tohto roka predstavil Bolt aj elektrické kolobežky, na mieru vyrobené z 90 % hliníka a iných recyklovateľných materiálov. Vysoko modulárny dizajn nového modelu kolobežiek umožňuje vynikajúcu opraviteľnosť a vypočítanú životnosť 36 mesiacov. Bolt kolobežka je momentálne najľahší model používaný pre zdieľanie, výsledkom čoho je aj podstatne menšia uhlíková stopa.

Bolt momentálne ponúka službu zdieľaných kolobežiek v 21 mestách v krajinách ako Nórsko, Švédsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Slovensko, Estónsko, Lotyšsko a Litva.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech