Zdravotníčka vrazila desiatky tisíc do gastra. Jej vychytený podnik je inšpirovaný kultovou Babbetou

  • Podnikavá Ivana dlhé roky pôsobí v zdravotníctve
  • Na plecia si aj tak dala nový biznis, s ktorým predtým nemala vôbec žiadne skúsenosti
  • Dnes sa jej gastro projekt radí medzi tie najlepšie v meste
babetta kgp
Babetta KGP
  • Podnikavá Ivana dlhé roky pôsobí v zdravotníctve
  • Na plecia si aj tak dala nový biznis, s ktorým predtým nemala vôbec žiadne skúsenosti
  • Dnes sa jej gastro projekt radí medzi tie najlepšie v meste

Podnikateľka a spolumajiteľka spoločnosti Cafe4all Ivana Lengová prevádzkuje spolu so Sergejom Zápotockým kaviareň – business lounge reštauráciu Babetta KGP.

Pôvodne ich podnik otvoril brány v októbri 2019 na Kováčskej ulici v Košiciach ako retro kaviareň. Prišiel však marec 2020 a s ním aj covid a lockdown. Svoje plány tak museli od základu prehodnotiť.

Presťahovali sa na Werferovu 6, kde v septembri 2020 začali biznis rozvíjať. V našom okolí je dosť veľký pohyb ľudí, a zároveň na tej istej ulici máme aj ostatné prevádzky, preto sme zvolili túto lokalitu,“ vysvetľuje spolumajiteľka.

Ivana priznáva, že rovnako ako celej spoločnosti aj im robí v súčasnej dobe problémy najmä pandémia, ktorá pribrzdila ich rozvojové plány.

Tým, že Babetta KGP de facto začínala spoločne s príchodom pandemickej krízy, si jej zakladatelia už na začiatku uvedomovali, že najhlavnejším cieľom bude sa etablovať, nájsť si svojich zákazníkov a prežiť tento čas aj za cenu malej akceptovateľnej straty na prevádzkových nákladoch.

Ak sa pozrieme na samotnú skratku KGP, ľuďom žijúcim mimo metropoly východu môže ísť o veľkú neznámu. Košičania však vedia, že ide o „košický gurmánsky program“. 

„Babetta KGP je moja srdcovka, hobby, radosť, vášeň, energia, ktorú môžeme takto odovzdávať, no zároveň dostávať oveľa viac v podobe usmievavých, spokojných ľudí, ktorí k nám opakovane chodia. Myslím si, že ak ľudia v gastre nepodnikajú s láskou, radosťou a vášňou, tak to ani nemôžu robiť. Ale to platí zrejme v každej ľudskej činnosti,“ tvrdí Ivana.

zdroj: Babetta KGP
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá