Slováci sa spojili a pomohli zdravotníkom, zapojili sa aj známe tváre. Čekan ľuďom poslal dôležitý odkaz

  • Zdravotníkov, ktorí bojujú proti tretej vlne koronavírusu, sa rozhodli podporiť viaceré známe tváre, ale aj obyčajní ľudia
  • V zbierke Dodajme energiu lekárom a sestrám do nemocníc ľudia vyzbierali viac ako 18 000 eur
TASR/Pavol Zachar, Facebook/ Pavol Čekan
  • Zdravotníkov, ktorí bojujú proti tretej vlne koronavírusu, sa rozhodli podporiť viaceré známe tváre, ale aj obyčajní ľudia
  • V zbierke Dodajme energiu lekárom a sestrám do nemocníc ľudia vyzbierali viac ako 18 000 eur

Počet hospitalizovaných stúpa, nemocnice sú plné. Zdravotníci to v aktuálnej situácii majú extrémne náročné, navyše práve oni sa často stávajú terčami útokov ľudí, ktorí pandémiu COVID-19 zľahčujú. Pomocnú ruku im však podávajú mnohé mediálne známe tváre, ale aj bežní ľudia. 

Biochemik Pavol Čekan včera zverejnil príspevok o tom, ako spoločne s kolegami z MultiplexDX pomohol zdravotníkom dolniť energiu tým, že im venoval „horalky, čokolády, ovocie, energetické drinky, minerálk, džúsy, kávy a čaje“. Čekan upozorňuje, že zdravotnícky personál siaha počas bola s treťou vlnou koronavírusu na dno svojich fyzických a psychických síl. 

Zároveň skonštatoval, že zdravotníkom môžu pomôcť všetci. „Každý z nás im môže pomôcť odľahčiť prácu v nemocniciach a nestojí ho to nič. Naopak, očkovaním, či už treťou alebo prvou dávkou, pomôže aj sebe a svojim blízkym,“ napísal v statuse na sociálnej sieti Facebook

Reťaz solidarity

Po zverejnení Čekanovho statusu „sa započala reťaz solidarity“. Banskobystrická bunka Progresívneho Slovenska vyzbierala peniaze na nákup občerstvenia pre zdravotníkov v FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici. 

Čekan upozornil aj na zbierku Dodajme energiu lekárom a sestrám do nemocníc, ktorá je od 18. novembra 2021 zverejnená na portáli Donio. Organizuje ju iniciatíva Kto pomôže Slovensku. Na energetické balíčky pre zdravotníkov sa doposiaľ vyzbieralo 18 313 eur. 

Dobro pre ďalšie dobro

Primár Interného oddelenia NsP Považská Bystrica Milan Kulkovský včera na svojom Facebooku informoval o tom, že viacero mediálne známych tvárí, umelcov či športovcov darovalo pre ich nemocnicu rôzne predmety. Nemocnica nimi obdarúva ľudí, ktorí sa rozhodnú zaočkovať prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu. 

Umelec Miloš Rác napríklad venoval nemocnici svoj obraz. Z neho sa už teší nový majiteľ, ktorý bol vyžrebovaný spomedzi tých, ktorí v nemocnici podstúpili očkovanie prvou dávkou. Okrem Ráca prispel darom v podobe hokejového dresu Andrej Meszároš. „O týždeň vyžrebujeme majiteľa vzácneho dresu, ktorý nám daroval hokejista Andrej Meszároš. Do žrebovania budú zaradení všetci, ktorí dostali alebo dostanú prvú dávku v čase od 10.11. do 03.12,“ hovorí Kulkovský. 

Tí, čo sa očkovali dnes, získali zase rúška od influencerky Kristíny Tormovej. 

Zdroje: Facebook/ Pavol Čekan, Donio/Dodajme energiu lekárom a sestrám do nemocníc, Facebook/ Martin Hanes, Facebook/ Milan Kulkovský

Najnovšie videá

Trendové videá