Žena v Číne dostala od svojich 20 milencov nový iPhone 7, predala ich a kúpila si dom

  • Ide o svinstvo alebo vynaliezavý crowd-funding?
titulna
  • Ide o svinstvo alebo vynaliezavý crowd-funding?

Čínska úradníčka sa dostala na titulku mnohých médii potom, čo randila s 20 mužmi v tom istom čase. Čo bolo však ešte viac neuveriteľné, mladej žene menom Xiao Li, ktorá žije v Shenzhene, sa podarilo kúpiť si dom potom, čo predala 20 iPhone 7, ktoré dostala od svojich „priateľov.“ Dokopy za ne získala sumu 120 000 yuanov (16 030 eur).

Táto správa sa poprvýkrát objavila na čínskom fóre Tianya, kde údajne jej kolega popísal, ako dokázala naraz randiť s 20 rôznymi mužmi. Li údajne každého jedného v septembri poprosila o nový iPhone 7, čo bolo tesne potom, ako bol vydaný v Číne.

foto: craveonline.com

iPhone 7 stojí v oficiálnych čínskych Apple store v rozmedzí 5 388 yuanov (733 eur) až 6 988 yuanov (952 eur). Li následne predala všetkých 20 iPhone na predajnej platforme Huishoubaou ešte v ten istý mesiac. Vedenie Huishoubaou pri otázke potvrdilo, že táto žena na ich platforme naozaj predala 20 v celku nových iPhone 7. Viac ako 10 z nich bolo stále nerozbalených. Xiao Li následne minula celú sumu na zaplatenie splátky domu vo svojom rodnom meste.

Podľa jej kolegov je Li milá spolupracovníčka, ktorá vychádza s každým a v práci je efektívna. Neverili, že by takéto niečo mohla dokázať a boli šokovaní, keď zdieľala fotky svojho nového domu na Wechat (čínska obdoba WhatsApp).  Jej rodičia dúfali, že si ich najstaršie dievča bude môcť dovoliť vlastný dom, čo zrejme dostalo Li pod tlak. Názory na diskusných fórach sa odlišujú. Zatiaľ, čo jedna skupina si myslí, že ide o perfektný príklad crowd-fundingu, iní sa čudujú, ako si dokázala nájsť čas na každého jedného z nich, keďže jej práca umožňovala maximálne 1-2 hodiny denne.

1

foto: learnbonds.com

Xiao Li si síce zrejme užila radosť z kolaudácie, náladu jej však mohlo pokaziť oznámenie, že ju vedenie potom, čo sa o tejto bizarnej situácii dozvedelo prepustilo z práce. Na druhú stranu, keď už bude mať toľko voľného času, môže sa poriadne venovať každému jednému svojmu priateľom :)

4

foto: vir.com

zdroj: dailymail.co.uk, zdroj titulnej fotografie: dailymail.co.uk

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech