Ženy v slovenských startupoch

  • O ženské zastúpenie medzi startupistami na Slovensku strach mať rozhodne nemusíme. Často krát zastávajú dôležité funkcie a sú lídrami svojich tímov.
image_1420382395.png
  • O ženské zastúpenie medzi startupistami na Slovensku strach mať rozhodne nemusíme. Často krát zastávajú dôležité funkcie a sú lídrami svojich tímov.

 

PS: poradie startupistiek je čisto náhodné :)

 

Lujza Bubánová

Lujza je co-founderom projektu Divano. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá má za úlohu podporiť TV vysielanie prostredníctvom interakcie s vysielaným obsahom.

 

Sandra Conortová

Popono je mladý slovenský startup, ktorý sa zaoberá výrobou štýlových podložiek pod notebooky. Je to malý rodinný startup, v ktorom má Sandra na starosti spojenie častí do jedného celku, a to drevenej dosky a textilného spodku.

 

Zuzka Jakúbková 

Zuzka pracuje na projekte Youstice, kde zastáva funkciu Communication Coordinator. Má na starosti prieskum a vypracovávanie obsahu pre marketingové oddelenie a komunikáciu s médiami. Youstice je aplikácia ktorá pomáha riešiť problémy pri nakupovaní. Pomáha firmám jednoducho komunikovať so svojimi zákazníkmi a tak riešiť ich reklamácie.

 

Lucia Kubinská

V startupe Inhiro pracuje Lucia ako grafik. Inhiro ponúka možnosť publikácie graficky prepracovaného pracovného inzerátu.

 

Katarína Klinková

Katka pracuje v startupe Staffino na pozícií CSO. Staffino je úspešným slovenským startupom, ktorý slúži ako jednoduchý nástroj pre získavanie feedbacku od vašich zákazníkov.

 

Lenka Chovancová

Aj startup Localization Guru má svoje ženské zastúpenie. Lenka je zodpovedná za nábor prekladateľov a správu prekladov. Localization Guru je služba dodávajúca profesionálne preklady a lokalizáciu.

 

 

Marianna Slivková

Marianna pôsobí na projekte Fosali ako co-founder. Fosali je dizajnové štúdio, ktoré sa zaoberá návrhom a výrobou dizajnového LED osvetlenia z optických vlákien.

  

Zuzana Suchová

Projekt Čo robím sa takisto môže pochváliť ženským zastúpením vo svojom tíme. Zuzka má na starosti víziu a stratégiu projektu. Projekt Čo robím je video knižnica povolaní, ktorá slúži pre lepšie orientovanie sa na trhu práce a pomáha vytvoriť si presnejší obraz o danej pozícií.

 

Eliška Holienčíková

Elišku nájdeme pracovať v startupe Reklamácie.sk, kde má na starosti predaj a marketingovú komunikáciu. Startup Reklamácie.sk poskytuje komplexnú evidenciu reklamácií a spravuje všetky reklamačné dokumenty na jednom mieste.

 

Soňa Pohlová

Aj startup EcoCapsule má vo svojom týme ženu a je ňou Soňa Pohlová, ktorá je jedným zo zakladateľov. EcoCapsula je novou formou prechodného ubytovania, ktorá je mobilná a energeticky nezávislá.

 

Olesya Lacko

Olesyu nájdeme pracovať v startupe Pushme má na starosti marketing a kreatívu. Pushme sa postará o váš projekt manažment, dizajn, marketing, či web development.

 

Katarína Hudecová

Startup Cirkus-kus je prvá slovenská škola moderného cirkusu. Práve tu nájdeme pôsobiť Katku, ktorá je spoluzakladateľkou a má na starosti new ideas a business development.

 

Lenka Slezáková

Lenka pôsobí v startupe Datamolino, kde je jej pracovnou náplňou Sales. Startup Datamolino sa zaoberá automatizovaným spracovaním faktúr.

  

 

Martina Sedlárová

Na projekte Chatr.tv pracuje Martina na pozícií Sales manager. Tento startup snaží osloviť divákov TV prostredníctvom interaktivity medzi televíziou a mobilným zariadením, kde môžu diváci navzájom chatovať, hlasovať, či klásť otázky v priamom prenose.

 

 

Zdroj: startupawards.com, facebook.com, google.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech