Žezlo najbohatšieho muža planéty opäť získal Elon Musk. Jeff Bezos sa tešil len dva dni

  • Majetok Muska predstavuje 199,9 miliárd dolárov, čo je o necelých šesť menej ako má Bezos
  • Za prvé miesto vďačí svojej spoločnosti SpaceX, ktorej cena opäť stúpla
bezos_musk
TASR/AP/Jae C. Hong, Mark Lennihan
  • Majetok Muska predstavuje 199,9 miliárd dolárov, čo je o necelých šesť menej ako má Bezos
  • Za prvé miesto vďačí svojej spoločnosti SpaceX, ktorej cena opäť stúpla

Majiteľ spoločnosti Tesla, zakladateľ SpaceX a Neuralink-u Elon Musk sa prvýkrát na špic najbohatších ľudí sveta dostal 7. januára. Predbehol Jeffa Bezosa, zakladateľa spoločnosti Amazon, ktorý dominoval rebríčku od roku 2017.

Na absolútny vrchol sa Elon Musk dostal začiatkom roka s majetkom v hodnote 191 miliárd dolárov a získal titul najbohatšieho človeka našej planéty. Z prvenstva sa dlho netešil. Len pred dvoma dňami ho opäť predbehol legendárny Jeff Bezos a Muska posunul na druhú priečku. Akcie Tesly dlho rástli do nebies, ale zvrat nastal, keď sa začiatkom februára akcie začali prepadávať.

Dnes sa situácia opäť zmenila a Elon Musk opäť získal svoje žezlo. Jeho majetok vzrástol a dnes má na konte 199,9 miliárd dolárov. Vďačí za to svojej raketovej spoločnosti, ktorej sa cena opäť zvýšila. Majetok Jeffa Bezosa je 194,2 miliárd dolárov. Informuje o tom Bloomberg.

elon musk
zdroj: TASR via AP/John Raoux

Miliardová spoločnosť

Muskova spoločnosť SpaceX vo februári získala ďalších 850 miliónov dolárov od skupiny investorov vedenej spoločnosťou Sequoia Capital. Hodnota spoločnosti je 74 miliárd dolárov, čo predstavuje 60 % nárast od augusta. Muskov majetok sa tak zvýšil o 11 miliárd dolárov.

Elon Musk pochádza z Juhoafrickej republiky, preslávil sa vývojom ekologických inovatívnych technológií, ktorými chce eliminovať globálne otepľovanie. Zároveň buduje záložný plán pre prežitie ľudstva.

Opúšťa pozíciu riaditeľa

Jeff Bezos začiatkom februára verejne oznámil, že V treťom kvartáli opustí riaditeľskú stoličku v Amazone.  Na čelo spoločnosti sa postaví Andy Jassy, súčasný riaditeľ Amazon Web Services (AWS). Amazonu patrí titul najväčšieho internetového predajca na svete. Pod Amazon  patria cloudové služby a datacentrá či smart riešenia ako Amazon Echo, súčasťou je aj sieť obchodov s potravinami Whole Foods.

Ako rýchlo ho Musk získal, tak rýchlo ho aj stratil. Jeff Bezos získal späť trón najbohatšieho človeka na svete

Okrem toho, že patria k najbohatším ľudom planéty, ich spája ešte jedna vec. Amazon ako aj SpaceX chcú splniť sen nielen sebe, ale aj mnohým ľuďom – ich cieľom je spustiť komerčné lety do vesmíru a zabezpečiť tak stálu prítomnosť človeka mimo planéty Zem.

V roku 2013 chceli obaja naštartovať svoje rakety smerujúce do vesmíru, a to z rovnakej plochy, ktorá kedysi slúžila pre misie Apollo. Miesto vo vesmírnom stredisku Johna F. Kennedyho nakoniec získala spoločnosť SpaceX, Elon Musk má plochu prenajatú na 20 rokov.

Zdroj: Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech