Zháňaš lístky na vypredanú Pohodu? Daj si pozor na podvodníkov

  • Pohoda vypredala lístky týždeň pred začiatkom festivalu
  • Predajcovia na Facebooku a Bazoši ponúkajú lístky s oveľa vyššou sumou než bola tá pôvodná
  • Lístky predávajú aj podvodníci
TASR
  • Pohoda vypredala lístky týždeň pred začiatkom festivalu
  • Predajcovia na Facebooku a Bazoši ponúkajú lístky s oveľa vyššou sumou než bola tá pôvodná
  • Lístky predávajú aj podvodníci

Nestihol si kúpiť lístky na Pohodu? Nie si sám. Festival po troch ročníkoch má opäť vypredané. Už o dva dni si bude 30-tisíc návštevníkov už po 23-krát užívať jedinečnú atmosféru na trenčianskom letisku.

Organizátori 4. júla ohlásili, že predali všetky lístky dostupné online a u oficiálnych predpredajcov. Vstup si nebudeš môcť kúpiť ani na bránach. Čo teda s vypredanou Pohodou? Viacerí začali hľadať alternatívy, odkiaľ môžu ešte lístky zohnať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Už týždeň pred otvorením brán 23-teho ročníka Pohody sme naplnili kapacitu nášho festivalu. Lístky na Pohodu sa už nedajú kúpiť na našom webe, ani u oficiálnych predpredajcov a nebude to možné ani na bránach. V našom shope ešte ostáva posledných 100 miest v stanovom hoteli Tent Inn a približne 500 miest na parkovanie v sektore P4 či lístky na mimoriadnu dopravu na festival. Vypredaná Pohoda je skvelou správou pre celý organizačný tím a perfektný darček k dnešným Michalovým narodeninám. Ďakujeme za váš obrovský záujem a tešíme sa na vás už o týždeň na Pohode 2019. EN: A week before the opening of the gates of the 23rd Pohoda, the limited capacity of our festival had been reached. Tickets for Pohoda can no longer be bought on our website, nor at our official re-sellers and they will not be available for purchase at the gates. Still available are the last 100 places in our Tent Inn hotel and about 500 parking lots in the P4 sector, as well as special transportation tickets for the festival. Thank you for your enormous interest and we look forward to welcoming you at Pohoda 2019 in just a week.

Príspevok, ktorý zdieľa PohodaFestival (@pohodafestival),

Facebook & Bazoš

Sklamanie ľudí, ktorí nestihli kúpiť lístky na svoj obľúbený festival, sa prejavilo hneď v komentovej sekcii pod príspevkom „sold out“.

zdroj: Facebook: Pohoda

 

„Návštevníkov sme upozorňovali, že lístky sa míňajú. Každoročne informujeme, že najbezpečnejšie je si lístky kupovať, čo najskôr,“ odpovedá Anton Repka, hovorca a organizátor festivalu Pohoda.

Kúpou vstupu vopred sa vyhneš stresu pred akciou či nepríjemného prekvapenia v podobe vypredaných lístkov. Skorý nákup je aj ekonomicky výhodnejší, keďže môžeš naraziť na rôzne zľavy a ako aj väčšina festivalov praktizuje, v prvých vlnách bývajú lístky najlacnejšie.

Čo ak si tento rok naozaj nemal šťastie a Pohodu si nestihol? Aj pred vypredaním, viacerí hľadajú lacnejšiu verziu lístkov na Facebooku či Bazoši. Či ušetríš, je však otázne. Býva zvykom, že ak sú vstupy vypredané u všetkých oficiálnych predajcov, ceny u neoficiálnych stúpajú.

Čítaj TU>>>Toto ťa tento rok čaká na Pohode. Festival chystá pre návštevníkov množstvo noviniek

Tento rok sme oslovili predajcov, ktorí ponúkajú vypredanú Pohodu na Facebooku a Bazoši a porovnali sme ceny oproti pôvodnej. Festival si si mohol zakúpiť len na všetky tri dni, pričom si dostal trojdennú permanentku v tlačenej podobe alebo formou e-ticketu. Cena jednej bola 99 eur.

Ponuky od náhodných predajcov, ktorým sme písali na Facebooku, nepresiahli výšku 120 eur.

zdroj: Facebook

 

Drahší bol Bazoš, na ktorom chceli predajcovia zarobiť viac.

zdroj: Bazoš

Pozor na podvodníkov

Ak už kupuješ lístok od niekoho, najbezpečnejšie je, keď toho človeka aspoň trochu poznáš. Mnoho ľudí narazilo na podvodníkov, ktorým dali svoje peniaze, často oveľa viac než bola pôvodná suma a lístky potom nikdy nevideli.

„Podvodníci sa objavujú každý rok. Raz sa nám stalo, že sa neznámy človek vydával za Miša Kaščáka (pozn. redakcie: hlavný organizátor Pohody) a predal jednej pani lístky za vyše 300 eur. Samozrejme, nebol to on a pani o peniaze prišla,“ informuje Repka.

Organizátori festivalu upozorňujú, že v takomto prípade nemôžu garantovať, že si ľudia kúpia pravý lístok. Časté sú aj podvody s predávaním e-ticketov. Ak si e-ticket kúpiš od neznámeho človeka, môže sa stať, že ti síce prepošle lístok na mail, ale na festival príde skôr, načíta čiarový kód už tvojho kúpeného lístka a ty sa do areálu nedostaneš. Vždy funguje pravidlo, že jeden kód sa rovná jeden človek.

Secondary ticketingové spoločnosti

Podvody nerobia len facebookoví predajcovia, ktorí chcú zarobiť pár eur. Secondary ticketingové spoločnosti sú portály, ktoré vykupujú lístky od festivalov a predávajú ich na svojich weboch s vyššou sumou. V nej sú zarátané aj rôzne vymyslené poplatky sieti, ktoré by ste normálne nemali platiť.

„Minulý rok jedna secondary ticketingová spoločnosť predala 300 lístkov na Pohodu, ktoré neboli vôbec platné,“ dodáva Repka.

Ak si predsa len budeš kupovať lístky od ľudí, ktorých nepoznáš, dohodnite sa na osobnom prebratí, pri ktorom aj skontroluj hologram na vstupenke. Kupovať e-ticket je v tomto prípade nebezpečnejšie. Čítačky na vstupe neoklameš a za kúpu falošných lístkov si zodpovedný len ty.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech