Žiadne moderné očkovacie centrum, Sputnik podávajú na schátranej klinike bez výťahu. Pacienti sa sťažujú

  • Ľudia, ktorí sa rozhodli nechať sa zaočkovať Sputnikom V, to nemajú jednoduché
  • Namiesto čistej kliniky ich čaká schátraná budova nevhodná pre najstarších
SPUTNIKv
SITA/AP, Zoltan Balogh
  • Ľudia, ktorí sa rozhodli nechať sa zaočkovať Sputnikom V, to nemajú jednoduché
  • Namiesto čistej kliniky ich čaká schátraná budova nevhodná pre najstarších

Očkovanie Sputnikom V v Bratislave prebieha nedôstojne. Tvrdí to jeden z ľudí, ktorý tam očkovanie podstúpil. V liste pre lekarskenoviny.sk opísal podmienky, v ktorých sa ľudia očkujú.

„Všetky znechucujúce problémy a nedôstojnosť, ktorá sprístupnenie tejto látky po celý čas sprevádzala, má podľa môjho názoru vyvrcholenie v mieste a priebehu očkovania v (jedinom) centre hlavného mesta Slovenska – v budove Polikliniky cudzokrajných chorôb na Americkom námestí č.3.,“ tvrdí osoba, ktorá si želala zostať v anonymite.

Akú vakcínu by si si vybral/a, ak by si mal/a výber?

„Je všeobecne známe, že Sputniku V dôverujú predovšetkým ľudia staršej generácie, s čím museli organizátori pri príprave podujatia počítať. Ak by sme aj opomenuli budovu v úplne dezolátnom stave, nedá sa akceptovať znemožnenie bezbariérového prístupu pre občanov imobilných a s pohybovými problémami,“ píše.

Podľa neho očkovanie prebieha na druhom poschodí, pričom je potrebné dostať sa tam bez výťahu. Opisuje prípad, kedy musela lekárka vyjsť na dvor pichnúť vakcínu pacientovi, ktorý sa nemohol dostať na druhé poschodie, keďže bol na invalidnom vozíku.

sputnik, očkovanie
zdroj: Google maps

„V súvislosti s takýmto nedôstojným až nehumánnym prístupom sa natíska otázka, čo zlého urobila staršia generácia tej mladšej, že namiesto úcty a rešpektu sa jej dostáva za preferovanie inej očkovacej látky takáto forma poníženia,“ končí jeho list.

Vakcínou sa na Slovensku očkuje celkovo na ôsmych miestach, pričom v Bratislave len na spomínanej adrese. Budova polikliniky je už na prvý pohľad v biednom stave, vnútorné priestory sú však zrekonštruované. S modernými veľkokapacitnými očkovacími centrami sa to však nedá ani porovnať. 

V centre mesta na Americkom námestí nie je úplne najjednoduchšie zaparkovať, následne musí pacient vyjsť po schodoch, keďže klinika sa nachádza na 2. poschodí bez výťahu. Sputnikom sa v Bratislave očkuje len na tomto jednom mieste.

Zdroj: lekarskenoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK