Žilinská nemocnica hlási veľký výpadok. Ak to nie je nevyhnutné, nenavštevuj ju

  • Žilinská nemocnica hlási výpadok veľkých rozmerov
  • Momentálne nie je možné zabezpečiť CT ani RDG vyšetrenie
Nemocnica v Žiline
Nemocnica Žilina , TASR/Pavol Ďurčo
  • Žilinská nemocnica hlási výpadok veľkých rozmerov
  • Momentálne nie je možné zabezpečiť CT ani RDG vyšetrenie

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina na sociálnej sieti informuje, že ak to nie je nevyhnutné, nemocnicu nenavštevujte, v zmysle poskytnutia odkladnej zdravotnej starostlivosti. Obmedzený postup hlásia aj z urgentného príjmu a pohotovostí.

„V žilinskej nemocnici dnes došlo k neočakávanému výpadku celej dátovej sieťovej infraštruktúry, čo znefunkčnilo všetky informačné systémy. Okamžite sme začali konať a intenzívne realizovať všetky potrebné kroky k nájdeniu zdroja problému, oživeniu štruktúry, ale predovšetkým k zabezpečeniu fungovania nemocnice v rámci poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti. Výpadok však spôsobil ťažkosti v základných oblastiach,“ píše nemocnica v príspevku.

Ako ďalej informujú, momentálne nie je možné zabezpečiť CT ani RDG vyšetrenie. „Rovnako zlyhal prevod informácií medzi laboratórnym a nemocničným systémom,“ uvádzajú.

Nemocnica prosí všetkých pacientov, aby zvážili návštevu urgentného príjmu či pohotovosti v nemocnici, ak zdravotný stav pacienta nie je akútny. V prípade potreby však budú pacienti odklonení do iného zdravotníckeho zariadenia. „Pôrody sú akútnym stavom, naďalej ostávajú v nemocnici plne zabezpečené,“ ubezpečujú.

Nemocnica sa všetkým pacientom ospravedlňuje a uvádza, že kolegovia robia všetko, čo je v ich silách. V tejto chvíli vyhotovujú dokumentáciu písomne.

„Prosíme najmä účastníkov žilinských Staromestských slávností, ktoré aktuálne prebiehajú, aby boli zodpovední a neprehnali to, žiaľ, nevieme, ako dlho bude vzniknutý stav pretrvávať,“ dodáva Žilinská nemocnica.

Zdroj: FB/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá