Zima vracia úder: Priprav sa na celodenné mrazy, padnú centimetre snehu (PREDPOVEĎ)

  • Na Slovensku sa ochladí
  • Končí sa teplá zima a prichádza sneženie
Na Slovensku sa ochladí, sneh, predpoveď
Archív Canva
  • Na Slovensku sa ochladí
  • Končí sa teplá zima a prichádza sneženie

Na Slovensku sa ochladí a opäť k nám prichádza sneh. V súčasnosti pritom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred rozsiahlymi povodňami. Na našom území platia výstrahy prvého stupňa, v okrese Michalovce platí druhý stupeň a Trebišov-Rožňava dokonca meteorológovia miestnych varujú tretím stupňom.

Na počasie vplýva tlaková níž, ktorej stred sa presúva z Rumunska nad Ukrajinu. Po jej zadnej strane tak na Slovensko začne od severu prenikať chladnejší vzduch. Dnešné (14. 12.) počasie je preto zamračené a hmlisté a na severe krajiny môže začať opäť snežiť.

Hrozí aj poľadovica. Na horách od 1 500 metrov nad morom by teplota nemala presiahnuť -3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota na zvyšku nášho územia bude dosahovať 1 až 6 stupňov, na juhu krajiny okolo 8 stupňov.

Potrvá to dva dni

Ako informuje iMeteo, tentokrát u nás zimné počasie pobudne niekoľko dní. Na Slovensku si užijeme decembrové celodenné mrazy.

Vo večerných hodinách začne klesať hranica sneženia a v noci bude mráz takmer na celom území. Výnimkou by podľa meteorológov malo byť západné Slovensko.

Na Slovensku sa ochladí. Teploty však dosiahnu 0 až -6 stupňov Celzia a počas celého piatka (15. 12.) na severe, konkrétne v Žilinskom kraji a na Spiši, nemusia vystúpiť nad bod mrazu. Podľa SHMÚ by sa mal zvyšok Slovenska pripraviť na teploty od 1 do 6 stupňov.

V sobotu prídu zrážky

Počas soboty by u nás mali udrieť zrážky. Opäť sa očakáva, že sa tak stane hlavne na severe, no sneženie hrozí aj v nižších polohách. Podľa iMeteo by však mohlo napadnúť najviac len zopár centimetrov.

V noci však bude poriadne mrznúť, SHMÚ varuje pred teplotami od 1 do -4 a v údoliach od -5 do -10 stupňov Celzia.

Počas posledného víkendového dňa sa však opäť oteplí. SHMÚ avizuje, že teploty v noci na celom území by počas ďalších dní nemali klesnúť pod -5 stupňov a cez deň môžu dosahovať 1 až 8 stupňov.

Na juhozápade môže byť ojedinele ešte teplejšie.

Bojujeme s takzvanou „čiernou zimou“. Pozor, prináša so sebou zdravotné problémy >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, SHMÚ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá