„Živí ma zbieranie hokejových kariet,“ hovorí investor. Predať ich vie za desaťnásobok, najdrahšia je za 5 000 dolárov

  • Matěj Dubský je zberateľ a predajca investičných hokejových kariet
  • V rozhovore nám prezradil, ako sa dá zarobiť na hokejových kartách
Hokejová karta
Na platforme Absolute Card Collector môžeš nakupovať, predávať a prezentovať svoje zbierky medzi ďalšími 2 000 užívateľmi. Matěj Dubský
  • Matěj Dubský je zberateľ a predajca investičných hokejových kariet
  • V rozhovore nám prezradil, ako sa dá zarobiť na hokejových kartách

Slovensko aktuálne žije majstrovstvami sveta v hokeji. Ak si aj ty fanúšikom tohto športu a zaujímaš sa o hokejové karty, možno ťa upúta zberateľský web Absolute Card Collector, ktorý pred pár rokmi založil Matěj Dubský. Na tejto platforme môžeš nakupovať, predávať a prezentovať svoje zbierky medzi ďalšími 2 000 užívateľmi.

Aktuálne majú na sklade viac ako 140-tisíc kariet a v priemere predajú tisíc až dvetisíc kariet mesačne. „Môžem povedať, že ma živia hokejové karty, pretože je to moja hlavná pracovná činnosť,“ hovorí Dubský. „Máme plány rozšíriť web po Európe a pridať aj ďalšie športy. Bude treba zainvestovať do ďalšieho vývoja, ale potenciál je obrovský, takže sa veľmi teším na to, čo nás čaká.“

Výnosný biznis

Alternatívne investície sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Jednou z takýchto investícií sú aj hokejové karty, ktorých hodnota sa vo výnimočných prípadoch môže vyšplhať až na niekoľko miliónov dolárov. Zberateľstvo hokejových kariet tak predstavuje zaujímavú investičnú príležitosť.

„Najdrahšia bola RC karta Wayne Gretzkyho, ktorá sa predala za 3,75 milióna amerických dolárov. Pri týchto kúskoch sa už ale bohatí zberatelia predbiehajú v tom, za koľko kartu kúpia, a trúfam si povedať, že ani iné karty nezbierajú,“ hovorí Dubský.

Pre bežných zberateľov môžu byť hokejové karty nielen koníčkom, ale aj spôsobom, ako uchovať hodnotu svojich úspor. Investovanie do zberateľských predmetov, ako sú hokejové karty, môže byť atraktívnou alternatívou k tradičným finančným trhom, zvlášť v čase ekonomickej neistoty.

  • Ktorí hokejoví hráči sú momentálne najžiadanejší?
  • Ako sa bude vyvíjať cena po skončení majstrovstiev sveta?
  • Kedy je najvhodnejší čas na kúpu hokejových kariet?
  • Ako sa správne starať o investičné hokejové karty?

Viacerí z nás v detstve zbierali hokejové karty a vymieňali ich so svojimi spolužiakmi. Myslíte, že by takáto detská zbierka mohla mať v súčasnosti nejakú hodnotu?

Vo väčšine prípadov takéto karty nemajú skoro žiadnu cenu. Väčšinou sú totiž poškodené zlým uložením alebo našou manipuláciou v detstve. Sú to hlavne karty, ktorých boli mraky. Môže sa stať, že má niekto niekde poklad, ale ešte som sa s tým nestretol a to sa mi ozýva veľa ľudí.

Ktoré hokejové karty sú z hľadiska investície najlepšie a prečo?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá