Zlatoš a Truban vyvíjajú inteligentnú stoličku: Správna pozícia sedenia neexistuje!

  • Dve veľké osobnosti slovenského internetu sa spojili, aby zachránili tvoje zdravie.
image_1448009403.png
  • Dve veľké osobnosti slovenského internetu sa spojili, aby zachránili tvoje zdravie.

 

Majiteľ spoločnosti Websupport Michal Truban a známy tréner Vlado Zlatoš dali hlavy dokopy, aby vznikla Neseda – inteligentná stolička. Páni sa zhodli na filozofii, že neexistuje ideálna poloha sedenia, preto navrhli „sedenie“ špeciálneho tvaru, dizajnované presne tak, aby žiadna poloha nebola tá ideálna. 

 

 

Alfou a omegou tejto stoličky je, že umožňuje celú radu rôznych polôh, ktoré by si mal popri práci priebežne striedať. Aby si na to nezabudol, pomôcť by ti mala vo verzii 2.0 tá inteligentná časť, ktorá ťa na nutnosť zmeny upozorní prostredníctvom tvojho smartfónu.

Prototyp verzie 1.0 by mal byť pripravený v decembri, verzia 2.0 aj s pripojenou aplikáciou začiatkom budúceho roka. Do predaja by sa mala dostať najbližšiu jar. Miša sme sa ohľadom stoličky spýtali niekoľko otázok. 

 

 

Ahoj Michal, v krátkosti, aká bola motivácia pre vývoj podobného produktu? Čo bolo spúšťačom?

 
Spúšťačom bolo to, že som veľmi intenzívne trénoval na ironmany, ale potom som v práci niekoľko hodín sedával,
čo neprospievalo mojim svalom, šlachám a kostiam :). Čiže som bol celý poskracovaný. Potreboval som sa počas práce nejako strečovať a menej sedieť. Vlada poznám a sledujem a keď som videl na jeho blogposte návrh tej stoličky, tak som mu povedal, aby sme to šli reálne vyrábať. Že sa mi filozofia toho, že neexistuje žiadna dobrá pozícia na sedenia ale treba ich meniť veľmi páčila.
 
 
Čo spolupráca s Vladom Zlatošom, ako máte rozdelené úlohy?
 
Robíme tie veci spoločne. Bavíme sa o tom, ako majú vyzerať ďalšie verzie stoličky, testujeme ich. Zároveň na tom robíme aj s Csaba Posvanczom, ktorý zariaduje realizáciu do fyzického sveta.
 
 
 
 
K verzii 2.0 bude aj mobilná aplikácia. Akú funkcionalitu od nej môžeme očakávať?
 
Zo začiatku bude hlavne monitorovať koľko na stoličke sedíte, teda robiť štatistiky a posielať do mobilu alebo smarwatchov notifikácie aby ste sa už postavili – zmenili polohu. Ak sú medzi vami dobrí HW ľudia so senzormi, arduinom .. nech sa príhlásia. Akurát riešime pár technických detailov.
 
 
Podobné stoličky zvyknú dosť potrápiť peňaženku, vieš už povedať predpokladanú približnú cenu?
 
Cenu ešte povedať neviem. Kedže na tej stoličke bude možné meniť polohy, mala by byť veľmi robustná. Ak nám to materiál nepredraží, snažíme sa to tlačiť čo najnižšie, aby sme dokázali pomôcť čo najviac ľudom. Ale treba počítať s pár stovkami eur. 
 
My chalanom držíme palce, keby sa podarilo dostať produkt do sveta, to by bola pecka. Michal a Vlado nie sú žiadne béčka a od tejto stoličky môžeme očakávať veľké veci.
 
zdroj: neseda.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech