Žlté autobusy sa vracajú do Bratislavy a prepoja európske metropoly ako v čase spred korony

  • Spoločnosť RegioJet obnovila medzinárodnú autobusovú dopravu, vďaka ktorej sa už dnes pohodlne dostaneš do Viedne
  • Od piatka štartujú autobusové linky do Prahy, Brna či Budapešti
  • Porovnali sme ceny lístkov a zistili, ktorým dopravným prostriedkom sa ti oplatí vycestovať
regiojet
TASR/Branislav Račko/Unsplash/Timo Stern
  • Spoločnosť RegioJet obnovila medzinárodnú autobusovú dopravu, vďaka ktorej sa už dnes pohodlne dostaneš do Viedne
  • Od piatka štartujú autobusové linky do Prahy, Brna či Budapešti
  • Porovnali sme ceny lístkov a zistili, ktorým dopravným prostriedkom sa ti oplatí vycestovať

Prostredníctvom vlakového spojenia spoločnosti RegioJet sa už niekoľko dní môžeš dostať zo Slovenska do Čiech. Hovorca spoločnosti Aleš Ondrů dnes uviedol, že RegioJet obnoví aj medzinárodnú autobusovú dopravu. Po novom sa autobusom dostaneš do Viedne, Budapešti, Brna či Prahy.

Momentálne je v prevádzke iba autobus spoločnosti Regiojet, ktorý jazdí na linke Bratislava autobusová stanica, viedenské letisko a Südtiroler Platz vo Viedni. Denne týmto smerom premáva deväť autobusov v každom smere. Spoje okrem toho zastavujú na obvyklých zástavkách, vrátane medzinárodného letiska Schwechat.

Na spoj do Prahy či Budapešti si ešte počkáš 

Pokiaľ chceš ísť na autobusový výlet do Maďarska či Čiech, musíš ešte štyri dni počkať. Tieto linky budú spojazdnené až v piatok 19. júna. Autobus na trase Bratislave – Budapešť bude premávať dvakrát denne v každom smere.

Z autobusovej stanice v Bratislave autobus vyrazí o 3:15 a 13:15. Z Budapešti sa domov dostaneš autobusmi o 10:50 alebo 23:20.

Rovnako v piatok začnú premávať aj autobusy do Prahy a Brna, tiež dvakrát denne v každom smere. „Spolu s vlakovými spojeniami tak RegioJet ponúkne celkom už päť spojení medzi Bratislavou a Prahou v každom smere denne,“ skonštatoval tlačový hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

viedeň
zdroj: Unplash/Leyy M

Praha je lacnejšia vlakom, Budapešť aj Viedeň sú za jednotnú cenu

To, či sa na cestu vydáš vlakom alebo autobusom, je tvoja individuálna voľba. Zaujímavé je ale porovnanie cien. Kým za vlak z Bratislavy do Prahy bez akejkoľvek zľavy zaplatíš od 14, 90 do 18,80 eur. Rovnaká cesta autobusom ťa vyjde na 13,90 eur.

Podstatne lacnejšia je cesta z Bratislavy do Brna. Či pôjdeš vlakom alebo autobusom, cena lístka je jednotná, teda 6,70 eur. Nijaký cenový rozdiel nie je aj pri lístkoch z Bratislavy do Südtiroler Platz vo Viedni. Lístok na oba dopravné prostriedky stojí päť eur.

Ak ťa láka cesta autobusom do Budapešti, priprav si 6,50 eur. Napokon je ale potrebné podotknúť, že ceny lístkov na vlak či autobus sa môžu líšiť v závislosti od naplnenia kapacity dopravných prostriedkov a tiež času, kedy si lístok kupuješ.

Zdroj: Regiojet/Shop

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá