Žltý vlak z Bratislavy do Chorvátska ide už zajtra. Odvezie vyše 500 ľudí a takto bude vyzerať cesta

  • Z Bratislavy sa do Chorvátska či Slovinska dostaneš ešte jednoduchšie, než kedykoľvek predtým
  • Spoločnosť Regiojet navyšuje počty vlakových spojení, pričom ceny lístkov zostávajú rovnaké
regiojet
  • Z Bratislavy sa do Chorvátska či Slovinska dostaneš ešte jednoduchšie, než kedykoľvek predtým
  • Spoločnosť Regiojet navyšuje počty vlakových spojení, pričom ceny lístkov zostávajú rovnaké

RegioJet navyšuje počty vlakových spojení do Chorvátska či Slovinska, konkrétne do Rijeky a Ľubľany. Od soboty, 11. júla, tak pribudnú ďalšie štyri spoje týždenne v každom smere, o čom sme ťa informovali už pred pár dňami.

„Priame vlakové spojenie z ČR a SR do Slovinska a Chorvátska tak bude cez hlavnú letnú sezónu do konca prázdnin v prevádzke každý deň,“ informuje v tlačovej správe hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Lístky sú aj vrátane služieb mimoriadne lacné

Do Chorvátska a Slovinska budú premávať identické súpravy s kapacitou 560 ľudí. Pokiaľ neplánuješ ísť priamo do Rijeky, môžeš využiť dostupné autobusové spoje do ďalších chorvátskych miest.

Ceny lístkov sú aj naďalej nízke. Za jednosmerný lístok vrátane rezervácie a služieb zaplatíš 22 eur. V prípade lôžkových vozňov je cena o pár eur vyššia, pre upresnenie ide o 30 eur. Vlak bude premávať ako nočný spoj.

Epidemiológ: More znižuje silu koronavírusu, vírus v ňom neprežije

„V cene lístka je vždy zahrnutá rezervácia miesta a palubný servis, ktorý majú cestujúci k dispozícií počas cesty – vrátane kávy a drobných raňajok zadarmo, samozrejmosťou je aj pripojenie k internetu a zábavnému portálu ako aj využitie ďalších palubných služieb,“ dodal Ondrůj. 

Cestujúci majú na výber z troch typov vozňov 

Pre cestujúcich bude k dispozícií niekoľko možností rezervácie. Premávať bude napríklad sedačkový vozeň Astra s obrazovkami v sedačkách. Za miesto v tomto vozni zaplatíš 22 eur, rovnako, ako za miesto v kupéčkovom vozni. Za spací vozeň pre skupiny alebo jednotlivcov zaplatíš 30 eur.

„Cestujúci si môžu ešte pred odchodom spoja objednať online cez internet občerstvenie, ktoré im palubný personál nachystá už pri odchode spoja,“ pripomína hovorca spoločnosti. Okrem toho si môžeš počas celej cesty objednávať nápoje či občerstvenie.

Prvý vlak odíde už zajtra

Prvý vlakový spoj na trase Praha – Bratislava – Ľubľana – Rijeka odíde už zajtra, 30. júna. Podľa tlačovej správy RegioJetu by mal vlak z Bratislavy odísť o 21:12.

„Na prevádzke vlakových spojov spolupracuje RegioJet s chorvátskymi železnicami HŽ, Slovinskými železnicami SŽ a maďarskou spoločnosti Continental Railway Solution,“ dodal Ondrůj.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech