Zmeny od budúceho týždňa: Do fitka už nepotrebuješ test, skvelú správu majú hygienici pre akvaparky

  • Pôvodná vyhláška prikazovala klientom fitnesscentier, aby sa preukazovali antigénnym testom nie starším ako 24 hodín
  • Od budúceho týždňa však nebudeš potrebovať test ani do fitka, ani do exteriérového akvaparku
cvicenie, koronavirus fitness
Unsplash/Kate Trifo
  • Pôvodná vyhláška prikazovala klientom fitnesscentier, aby sa preukazovali antigénnym testom nie starším ako 24 hodín
  • Od budúceho týždňa však nebudeš potrebovať test ani do fitka, ani do exteriérového akvaparku

Negatívnym testom na ochorenie COVID-19 sa už nebude potrebné preukazovať pri vstupe do fitness centier. Vyplýva to z vyhlášok, ktoré dnes vydal Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Pôvodná vyhláška, ktorá mala platiť od 17. mája prikazovala klientom fitnesscentier, aby sa preukazovali antigénnym testom nie starším ako 24 hodín. Po novom vša test nebude potrebný vôbec.

Vyhlášky nadobúdajú účinnosť 17. mája s výnimkou opatrení pre športové podujatia, ktoré nadobúdajú účinnosť 15. mája. Zároveň sa od 15. mája ruší vyhláška k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa,“ informoval Marek Eliáš z Odboru komunikácie ÚVZ.

Na základe záverov odborného konzília sa zmenila avizovaná potreba preukazovať sa negatívnym testom. „Táto povinnosť nebude platiť pre vstup do fitness centier a v prípade akvaparkov sa bude týkať len vstupu do interiérových služieb,“ uviedol Eliáš.

V prípadoch, keď sa pre vstup do prevádzky vyžaduje negatívny test na COVID-19, je ho naďalej možné nahradiť potvrdením o očkovaní (najmenej 14 dní od očkovania druhou dávkou mRNA vakcíny, alebo 4 týždne od očkovania prvou dávkou vektorovej vakcíny, alebo 14 dní po prvej dávke ľubovoľnou vakcínou, ak osoba bola zaočkovaná do 180 dní od prekonania COVID-19) alebo potvrdením o prekonaní ochorenia nie starším ako 180 dní. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov.

Ak nie je ustanovené inak, prevádzky majú kapacitné obmedzenie jedna osoba na 15 štvorcových metrov. Do tohto limitu sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby. Ak je predajná plocha určená pre zákazníkov menšia ako 15 metrov štvorcových, v prevádzke môže byť najviac jeden zákazník.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech