Značka Reebok predstavila vegánske tenisky, ktorými štartuje svoju udržateľnú stratégiu

  • Rastlinné tenisky sú vyrobené z eukalyptu, ricínových bôbov aj prírodnej gumy
  • Do predaja sa dostanú v roku 2020
  • Výrobca sa zaviazal, že do roku 2024 prestane používať panenský polyester
Reebok
Reebok
  • Rastlinné tenisky sú vyrobené z eukalyptu, ricínových bôbov aj prírodnej gumy
  • Do predaja sa dostanú v roku 2020
  • Výrobca sa zaviazal, že do roku 2024 prestane používať panenský polyester

K velikánom športovej obuvi ako Nike či adidas, ktorí sa rozhodli vyrábať svoje tenisky z udržateľných materiálov, sa po novom pridala aj značka Reebok. Výrobca o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Nové vegánske tenisky vyrobené z rastlinných materiálov sa dostanú na trh na jeseň 2020. Majú byť súčasťou väčšieho udržateľného plánu, ktorý značka nazvala „The Forever Floatride GROW“.

Topánka pozostáva z viacerých rastlinných zložiek. Najdôležitejšia časť, medzipodrážka, je vyrobená z vysoko responzívnej výplne, ktorá obsahuje udržateľne získané ricínové bôby. Tie majú schopnosť zachovať rovnakú kvalitu na akú boli zákazníci zvyknutí z predchádzajúcich modelov.

zdroj: Reebok

Vrchná časť topánky pozostáva z bio rozložiteľného eukalyptu, ktorý bol taktiež získaná z udržateľných zdrojov, je pevný a umožňuje nohe dýchať. Na na mäkkú stielku topánky bola použitá pena z rias. Prírodná guma na povrchu je pevná a na rozdiel od umelej pochádza zo skutočného gumovníka.

zdroj: Reebok

„Najväčšou výzvou pre náš bolo vytvoriť tenisky z prírodných materiálov, ktoré by zodpovedali kvalite, akú vyžadujú bežci. Za tri roky, ktoré sme strávili výrobou topánky, sme počuli hlasne a jasne, že športovci sa naozaj stotožňujú s ideou rastlinnej obuvi. Tí istí športovci však priznali, že by nikdy neprijali nižšiu kvalitu. The Forever Floatride GROW je tohto výsledkom. Rastlinný produkt bez kompromisov,“ vyjadril sa Bill McInnis, viceprezident Reebok Future. 

Značka sa zaviazala, že bude postupne znižovať svoj dopad na planétu. Nebude používať panenský polyester a všetky svoje materiály do roku 2024 nahradí prírodnými, recyklovateľnými a využívať bude udržateľné zdroje.

zdroj: Reebok

Nike aj adidas

O podobné ciele sa snažia aj ďalšie športové značky. Nike predstavil v júni  vlastnú príručku ekologického dizajnu. V nej sa snaží naviesť a motivovať aj ostatných výrobcov, aby módu produkovali v súlade s prírodou a využívali alternatívne materiály. Príručka vznikla na základe spolupráce so študentami Univerzity umenia v Londýne, Globálnou módnou agendou a Nadáciou Ellen MacArthur.

adidas zase najnovšie spustil recykláciou svojich vlastných produktov aj odpadových materiálov. Vďaka tomu vznikla kolekcia s názvom  FUTURECRAFT.LOOP vyrobená zo 100-percentného recyklovateľného materiálu. Spustenie kolekcie FUTURECRAFT.LOOP Phase 2 je plánované na sezónu jar/leto 2021.

Zdroje: Reebok, Nike, adidas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech