Značka rumu robí obrovský krok vpred. Nová fľaša sa dokáže rozložiť v prírode

  • Bez ohľadu na to, či alkohol piješ alebo nie, značku Bacardi ti predstavovať určite netreba
  • Teraz prichádza s vynikajúcou správou, ktorá mnohých poteší
bacardi rum eko
Facebook.com/Vektor Diseño Gráfico | Facebook.com/RepaQ Packaging Consulting
  • Bez ohľadu na to, či alkohol piješ alebo nie, značku Bacardi ti predstavovať určite netreba
  • Teraz prichádza s vynikajúcou správou, ktorá mnohých poteší

Značka liehovín Bacardi sa preslávila predovšetkým svojím ikonickým bielym rumom, teraz však svet ohúrila skvelou správou. Vedenie spoločnosti totiž ohlásilo, že od roku 2023 sa do portfólia spoločnosti zaradia biologicky rozložiteľné fľaše, ktoré do roku 2030 úplne nahradia tie, ktoré dnes poznáme. 

IKEA začína vyrábať domy, vymysleli to geniálne. Je extrémne lacný a vieš ho zaparkovať na lúke

Eko fľaša z oleja semienok rastlín

Ako uvádza aj portál The Spirit Business, spolčnosť Bacardi sa spojila s výrobcom biologicky rozložiteľných produktov – spoločnosťou Danimer Scientific. Cieľom bolo vytvoriť fľašu za použitia prírodných olejov získaných zo semien palmy, repky či sóje. Zatiaľčo napríklad klasická plastová fľaša sa rozkladá až 400 rokov, nová fľaša Bacardi sa biologicky rozloží po 18 mesiacoch – bez zanechania akéhokoľvek odpadu v podobe mikroplastov. 

Clients will already have heard our predictions with regards to the future of plastic bottles and we have already…

Posted by TBC on Wednesday, October 28, 2020

Najekologickejšia alkoholová fľaša na svete

Portál The Grocer informuje, že značka sa netají tým, že ich cieľom je vyrobiť „najviac eko alkoholovú fľašu na svete”. Všetko zatiaľ naznačuje tomu, že sa im to aj podarí. Takýto krok je pritom obzvlášť chvályhodný, nakoľko ako Bacardi priznáva, ročne predajú vyše 80 miliónov fliaš s obsahom škodlivých plastov, kvôli čomu vzniká ročne z len z ich fliaš 3 000 ton pre planétu škodlivého odpadu. 

Si za takúto zmenu, ktorá prospeje prírode? (Bacardi)

Tento odpad vzniká z 1,75 l fliaš Bacardi rumu, z 5 cl miniatúr rôznych nápojov tohto producenta, a z obalového materiálu nachádzajúceho sa na hrdle sklenených fliaš. Všetky tieto materiály budú postupne nahrádzané ekologickou alternatívou v rozmedzí rokov 2023 – 2030, očakávať však môžeme aj nahradenie klasických sklenených fliaš.

Prejdú na ekologické fľaše aj iné značky?

Podľa portálu Beverage Daily uzavreli Bacardi a Danimer Scientific zmluvu o exkluzivite, ktorá bude mať od spustenia predaja trvanie 18 mesiacov. Po tomto období sa exkluzivita zruší a spoločnosť Danimer Scientific získa oprávnenie predať svoj patent ekologických fliaš, ktoré dokážu udržať arómu a vlastnosti alkoholu, aj iným firmám. Veríme preto, že do niekoľkých rokov využije túto možnosť čo najviac producentov alkoholu. 

Zdroje: thespiritbusiness.com, beveragedaily.com, thegrocer.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech