Známa slovenská mliekareň mení názov, výrobky však ostanú v pôvodnom šate

  • Bratislavská mliekareň RAJO vo svojej výrobe pokračuje bez zmeny
  • Spoločnosť sa však rozhodla zmeniť názov podľa nemeckého vlastníka
Rajo mliekareň Meggle
Ilustračný obrázok, RAJO
  • Bratislavská mliekareň RAJO vo svojej výrobe pokračuje bez zmeny
  • Spoločnosť sa však rozhodla zmeniť názov podľa nemeckého vlastníka

Asi najznámejšia slovenská mliekareň, známa pod názvom RAJO, ohlásila novú zmenu, informuje o tom spoločnosť RAJO na svojom webe. Od začiatku nového roka sa premenuje podľa svojho nemeckého vlastníka MEGGLE.

Materská spoločnosť sa rozhodla po dlhých dvadsiatich rokoch formalizovať túto zmenu a zlúčiť názov svojej slovenskej pobočky s ostatnými firmami v rámci skupiny MEGGLE.

Všetky cesty vedú do Westendu
Reklama
Viac informácií o projekte
Reklama
Viac informácií o projekte
Buď súčasťou najväčšej biznis zóny v Bratislave

Od 2. apríla 2024 bude RAJO s.r.o. premenovaná na MEGGLE Slovakia s.r.o., pričom značka produktov RAJO zostane zachovaná, ako uviedol konateľ spoločnosti Branislav Kušnierik.

Mliekareň už nebude ako predtým

Táto zmena názvu však neovplyvní výrobky alebo výrobný program bratislavskej pobočky či zamestnanosť. Zákazníci budú aj naďalej môcť nájsť produkty pod značkou RAJO.

„Rajo je pre mnohých spotrebiteľov voľbou číslo 1. Produkty pod touto značkou sú každodennou súčasťou ich života a značka Rajo je spolu s našimi zamestnancami a dlhodobými vzťahmi s obchodnými partnermi najväčšou hodnotou firmy na Slovensku. Aj po zmene názvu spoločnosti budeme túto značku naďalej rozvíjať, v čom máme aj plnú podporu a dôveru našej materskej spoločnosti,“ povedal Kušnierik pre Aktuality.

Spoločnosť MEGGLE AG sa už v roku 2003 stala 100% vlastníkom spoločnosti RAJO.  Pritom väčšinový podiel už vlastnili v spoločnosti RAJO od roku 2001.

Poslednou významnou zmenou týkajúcou sa značky RAJO bola úprava jej loga v roku 2008, pričom jej charakteristický tvar zostal nezmenený. Výrobky tejto mliekarne patria medzi najpopulárnejšie mliečne produkty na Slovensku.

Známa mliekareň nadobro končí

Mliekáreň Kopanice Selce pôsobila trhu viac ako 30 rokov. Nejeden Slovák konzumoval ich výrobky ešte ako malé dieťa. Nedávno však definitívne oznámila svoj koniec, informovali sme.

Zákazníci ostali z tohto rozhodnutia veľmi sklamaní, na sociálnej sieti sa v komentároch hojne vyjadrovali, že mliekarne bude veľká škoda.

Nečakaný koniec

„Milí naši zákazníci, chceme Vám všetkým poďakovať za Vašu priazeň a vernosť. Vieme, že pre väčšinu z Vás boli naše výrobky tie naj a o to viac nás mrzí, že Vám musíme oznámiť nie pre nás potešujúcu správu. Dnešným dňom 27.11.2023 končí Mliekáreň Kopanice Selce,“ napísala nečakane spoločnosť.

„Ďakujeme všetkým a veríme, že na naše výrobky budete spomínať,“ sentimentálne dodala mliekareň.

Ľudia ostali z rozhodnutia mliekarne v šoku

Pod príspevkom sa nakopilo množstvo sklamaných komentárov plných spomienok na výnimočnú chuť ich výrobkov.

„To je veľká škoda, budú nám chýbať najmä biele jogurty,“ píše sa v komentároch. „Je mi to veľmi ľúto. Vaše jogurty boli posledné poctivé kvalitné na trhu s chuťou, akú som si pamätala z detstva. Veľmi ťažko sa zháňal v regióne, kde bývam, ale aj tak som bola ochotná za ním cestovať aj ďalej, aby som si ich kúpila,“ uvádza sa v ďalšom komentári.

Mnohí z tých, ktorí príspevok komentovali, sa zaujímali o dôvod takého neočakávaného ukončenia činnosti. Mliekareň však žiadne detaily zatiaľ nezverejnila.

„Chceme vás všetkých poprosiť o trpezlivosť. Vedenie sa čoskoro vyjadrí k uzatvoreniu Mliekárne. Ďakujeme za pochopenie,“ reagovala na otázky komentujúcich mliekareň.

Zdroje: RAJO, Redakcia, FB/Mliekáreň Kopanice Selce

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá