Známi slovenskí cestovatelia prezradili, na ktoré krajiny nedajú dopustiť. Toto je ich TOP výber

  • Uchvátili ich tu pohostinní ľudia, miestny život či prekrásna príroda
  • Toto sú najobľúbenejšie krajiny skúsených slovenských cestovateľov
cestovanie cestovatelia
Unsplash/Rolands Varsbergs, Timo Stern a Daniel Jensen
  • Uchvátili ich tu pohostinní ľudia, miestny život či prekrásna príroda
  • Toto sú najobľúbenejšie krajiny skúsených slovenských cestovateľov

Každý z nich precestoval minimálne desiatky krajín po rôznych kontinentoch, viacerí z nich sprevádzajú Slovákov po celom svete, prípadne im už roky prinášajú informácie z mnohých kútov našej planéty.

Videli a zažili toho nepochybne veľa, no z toho množstva krásy a zaujímavostí, ktoré náš svet ponúka, si aj oni našli svojich favoritov, ktorí sú predsa len podľa nich v niečom o level vyššie a nerobí im problém sa do týchto končín vracať a objavovať ich znova.

Opýtali sme sa skúsených slovenských cestovateľov na krajiny, na ktoré sami nedajú dopustiť a sú pre nich cestovateľskými topkami.

Jozef Terem, dlhoročný cestovateľ a zakladateľ portálu Dobrodruh

V prvom rade určite nedám dopustiť na Slovensko. Podľa mňa platí staré známe: Skôr, ako ideš spoznávať svet, poznaj svoju krajinu.

Máme tu skoro všetko, vysoké hory, husté a divoké lesy, jazerá, rieky, roviny, autentické dediny, nádherné historické pamiatky a rôznu zmes kultúr, tradícii a národov. Na takom malom území je z každého rožku trošku a ja viem aj u nás doma stále objaviť niečo nové.

Ak sa mám obrátiť smerom do sveta, k srdcu mi prirástlo veľa krajín. Napríklad Maroko. Bol som tu už veľakrát, no vždy je tu príjemne. Ide o pestrú, orientálnu a k turistom priaznivú krajinu.

Či už ide o vysokohorské túry v pohorí Atlas, kde je aj najvyššia hora Severnej Afriky (Jebel Toubkal 4 168 m), alebo návštevu Sahary. Samozrejme, sú tu aj nádherné mestá ako Fés, Marakkéš, Agadír alebo Casablanca, kde vidno všetky očarujúce momentky orientálneho severu Afriky.

Vodné fajky, obrovské bazáre s tovarom od výmyslu sveta, pestrofarebne oblečení ľudia, ruch úzkych uličiek, čajovne a kaviarne. A pritom letenku sem možno zohnať za veľmi priaznivé ceny.

Maroko Jozef Terem
zdroj: Dobrodruh.sk/Jozef Terem

Dopustiť nedám ani na Kirgizsko. Krásna krajina, divoká, tradičná, s neopakovateľnou prírodou. Mňa uchvátila najmä kočovnícka tradícia, ktorá je tu stále živá. To boli stretnutia a momenty, ktoré sa mi do srdca zapísali na celý život.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá