Známy herec sa ukázal ako schopný biznismen: Obchod za 1,35 miliardy dolárov

  • T-Mobile US uzatvára dohodu s podnikom, ktorý čiastočne vlastní Ryan Reynolds
  • Herec ju vlastní už od roku 2019
Ilustračná foto
Ilustračná foto, Unsplash/Linkedin Sales REPROFOTO: YouTube/T-Mobile
  • T-Mobile US uzatvára dohodu s podnikom, ktorý čiastočne vlastní Ryan Reynolds
  • Herec ju vlastní už od roku 2019

Spoločnosť T-Mobile US v stredu (15. 3.) oznámila, že definitívne uzatvára dohodu o zlúčení podnikov Ka’ena Corporation a jej ďalších spoločností, do ktorých patrí aj Mint Mobile – lacný poskytovateľ bezdrôtových služieb, ktorý čiastočne vlastní herec Ryan Reynolds. Okrem Mint Mobile do materskej spoločnosti patrí aj medzinárodná služba volania Ultra Mobile. 

Ako uviedol T-Mobile US v tlačovej správe, dohodu urobili práve pre posilnenie svojho biznisu a oslovenia viacerých zákazníkov s nižšími platmi. T-Mobile US spoločnosť odkúpi za 1,35 miliardy dolárov.

„Mint Mobile vybudovala neuveriteľne úspešnú digitálnu činnosť svojim spotrebiteľom, ktorá poskytuje služby zákazníkom na poprednej 5G sieti Un-carrier. Sme nadšení, že môžeme využiť náš potenciál a ekonomiku, aby sme do budúcnosti podporili ju a Ultra Mobile,“ uviedol Mike Sievert, generálny riaditeľ T-Mobile.

„Z dlhodobého hľadiska budeme ťažiť aj z uplatňovania marketingového vzorca, ktorým sa Mint preslávil, a to vo viacerých sekciách T-Mobile. Myslíme si, že pre zákazníkov vyhráva konkurencieschopnejší a expanznejší Mint a Ultra Mobile,“ dodal Sievert.

Ako uviedol portál CNN, Ryan Reynolds kúpil menšinový, ale nezverejnený vlastnícky podiel v Mint Mobile ešte v roku 2019. Vo svojej „úlohe“ plánuje zostať a plniť tak funkciu v komerčných vystúpeniach v mene spoločnosti, rovnako ako plniť kreatívne zastúpenie v mene Mint.

Na sociálnej sieti uviedol, že sa mu nikdy nesnívalo, že bude vlastniť bezdrôtovú spoločnosť, a ani to, že ju predá práve T-Mobile. „Život je zvláštny a ja som neskutočne hrdý a vďačný,“ napísal Reynolds.

V roku 2019, keď kupoval svoj podiel v Mint, uviedol, že toto rozhodnutie je trochu nekonvenčné, „a preto sa mi to páči“, uvádza citáciu Reynolda portál CNN.

„Celebrity vo všeobecnosti investujú do špičkových produktov, ako sú značky starostlivosti o pleť alebo spoločnosti vyrábajúce gin. Napriek tomu bezdrôtový spôsob od Mint je dostupnejším v čase, keď priemerný Američan platí 65 dolárov mesačne (tb 2019, pozn. red.). Som nadšený, že môžem presadzovať praktickejší prístup k najdôležitejšej technológii,“ uviedol v čase kúpy podielu Ryan Reynolds.

T-Mobile zároveň dúfa, že akvizíciou Mint Mobile posilní svoje vlastné predplatené služby. Mike Sievert uistil zákazníkov Mint-Mobile, že cenový plán spoločnosti Mint zostane vo výške 15 dolárov za mesiac. Uviedol to vo videu na YouTube s Ryanom Reynoldsom. 

Podľa portálu CNN sa očakáva, že dohoda bude uzavretá niekedy na konci roka 2023. Okrem toho bude konečná cena závisieť od výkonnosti spoločnosti Ka’eny.

Reynolds biznismen

Obľúbený komediálny herec je nielen talentovaný, ale zdá sa, že aj biznisovo nadaný. Peniaze mu nezarábajú len filmové roly, ale aj šikovne investované peniaze. Ako podotýka bulvárny denník Daily Mail, na účte má Ryan Reynolds asi 150 miliónov dolárov.

Okrem spomínaného podielu v Mint mobile mu patrí podiel v spoločnosti Aviation American gin a patrí mu aj podiel v agentúre Maximum Effort. Tá produkuje virálne reklamy na produkty firiem, ktoré spoluvlastní a tiež jej patrí filmové štúdio v Kanade. Reynolds má podiel aj v spoločnosti Match group, ktorá prevádzkuje úspešné zoznamky, vrátane Tinderu a Hinge. Tým sa však výpočet nekončí ani zďaleka. Rodák z Kanady úspešne investoval do firiem z oblasti športu, zdravotníctva a všetkého možného. Vďaka šikovnému spojeniu hereckého talentu a finančnej gramotnosti mu bankový účet doslova prekypuje.

Zdroje: T-mobile, Twitter, CNN, YouTube/T-Mobile, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá