Infektológ Jarčuška porušil pandemické pravidlá, usvedčuje ho virálne video a Slováci ho vôbec nešetria

  • Má byť vzorom, sám ale porušil pravidlá
  • Internetom sa šíri video Pavla Jarčušku, známeho infektológa, ako sa zabáva
  • Problémom je, že nie v súlade s pandemickými nariadeniami
koronavírus, COVID-19, plošné testovanie, testy, infikovaní , Pavol jarčuško
TASR/Pavel Neubauer
  • Má byť vzorom, sám ale porušil pravidlá
  • Internetom sa šíri video Pavla Jarčušku, známeho infektológa, ako sa zabáva
  • Problémom je, že nie v súlade s pandemickými nariadeniami

Internetom sa už niekoľko dní šíri video, na ktorom je zachytený infektológ Pavol Jarčuška, ktorý sa zabával na konferencii. Problémom je, že akcia sa mala konať v Nitre a pri vtedy platných opatreniach mal mať Jarčuška nasadený respirátor. Z videa je ale jasné, že to neurobil. 

Spomínané video koluje internetom už niekoľko dní. V Startitup sme sa snažili zistiť, či je video pravdivé a či sa situácia stala tak, ako bola opísaná šíriteľmi. Kontaktovali sme preto riaditeľku hotela, v ktorom sa mala konferencia konať.

Tá sa však odmietla k situácii vyjadriť a nechcela ju komentovať. Podľa popisu videa sa mala akcia odohrať v hoteli Mikado v Nitre, ktorá bola vtedy červeným okresom. Stať sa tak malo 15. októbra. 

Včera večer pre RTVS potvrdil pravosť videa samotný Jarčuška, ktorý priznal, že porušil pravidlá. Sám sa nahlásil na Úrade verejného zdravotníctva, ktorý bude prípad riešiť. Informovaný je aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. „Predpokladám, že keď to Jarčuška priznal, očakáva aj sankciu,“ cituje TA3

Situácia na Slovensku sa pritom pomaly zhoršuje, aj keď nápor v nemocniciach nie je až taký silný. Z radov odborníkov, ale aj bežných ľudí sa však ozýva kritika voči prísnym epidemiologickým opatreniam najmä pre zaokčovaných.

V súčasnosti je totiž na Slovensku už 10 čiernych okresov, kde sa ani zaočkovaní ľudia nemôžu najesť v reštaurácii alebo navštíviť fitness centrum. 

Zdroje: TA3, RTVS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie