Zo služobky na hokej: Poslanci NRSR na pracovnej ceste vo Fínsku „odbehli“ na zápas Slovensko – Kanada

  • Slovenskí zákonodarcovia si spríjemnili pracovnú cestu vo Fínsku
  • Igor Kašper zo Sme rodina s kolegami zavítali na zápas Slovensko vs Kanada
NRSR
TASR/Martin Baumann, Pavol Zachar
  • Slovenskí zákonodarcovia si spríjemnili pracovnú cestu vo Fínsku
  • Igor Kašper zo Sme rodina s kolegami zavítali na zápas Slovensko vs Kanada

Neodolali volaniu majstrovstiev? Slovenskí zákonodarcovia sa pred pár dňami vybrali na zahraničnú pracovnú cestu. Tá podľa oficiálneho programu na webe národnej rady spojila zaujímavý parlamentný trojlístok.

Služobky sa podľa webu totiž zúčastnil Igor Kašper z klubu Sme rodina, Peter Kmec z Hlas-SD a Jana Majorová Garstková z klubu hnutia OĽANO.

Odskočili si na zápas

Poslanci sa podľa oficiálneho harmonogramu zúčastnili na návšteve Estónskej republiky na pozvanie predsedu Skupiny priateľstva so SR pána Hanna Pevkura.

Pracovná cesta, ktorá sa uskutočnila medzi 15. a 18. májom ale poslancov zaviedla aj do fínskych Helsínk, kde práve prebiehajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Poslanci na služobnej ceste šampionátu neodolali a odskočili si na jeden zo zápasov.

Igor Kašper
zdroj: TASR/Michal Svítok

Kašper: boli by sme blbí, ak by sme nešli

Konkrétne tak išlo o zápas Slovensko – Kanada, v ktorom nás hráči s javorovým listom na dresoch porazili 5:1. Startitup kontaktoval jedného z účastníkov parlamentnej delegácie. 

„Áno, boli sme aj na hokeji, ja sa tým netajím, nebol to hlavný dôvod. Keď už sme tam boli v tých dňoch, tak čo by sme tam nešli,“ vysvetľoval Kašper pre Startitup.

Ten taktiež opísal, ako sa na ceste do Estónska ocitli v Helsinkách. Slovenská delegácia totiž navštívila aj naše veľvyslanectvo, ktoré sídli v Helsinkách, ako sa píše na webovej stránke veľvyslanectva, „zastupuje a chráni záujmy Slovenskej republiky a jej občanov vo Fínsku a v Estónsku“.

Kašper podčiarkol, že išlo na pracovnej ceste o jednu zo siedmich zastávok.

„Bola to naozaj náhoda, že sme tam boli v tom termíne, nikto nám naozaj neplatil lístky, ani z národnej rady, ani nikto,“ poznamenal ostýchavo poslanec.

Podčiarkol, že sa na „našich chlapcov“ išli pozrieť v rámci osobného voľna: „Boli sme ich povzbudiť, boli by sme blbí, ak by sme ich nešli povzbudiť, keď už sme tam boli.“

Prehra pre Slovákov

Slovenskí hokejisti počas zápasu, ktorého sa zúčastnilo aj niekoľko poslancov národnej rady, podľahli nakoniec kanadskému tímu 5:1.

Jediný gól do kanadskej bránky strelil Samuel Takáč, v 13. minúte zápasu. Stalo sa tak pri vylúčení Nicolasa Roya.

Slovenská delegácia vo Fínsku
zdroj: FB/Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland

Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku

„V tomto týždni sme privítali poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Členovia parlamentnej skupiny priateľstva s Estónskom absolvovali v Tallinne pracovné stretnutia zamerané na otázky týkajúce sa aktuálnej bezpečnostnej situácie, reformu školstva, digitalizáciu verejnej správy a v neposlednom rade rozvoj bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Estónskom,“ píše k návšteve slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku.

Ako píše veľvyslanectvo na sociálnej sieti, slovenská delegácia navštívila Parlament Estónskej republiky – Riigikogu, Centrum excelentnosti kooperatívnej kybernetickej obrany NATO CCDCOE či univerzitu TalTech.

„Počas pracovnej cesty v Tallinne nás potešili aj krátkou návštevou na našom veľvyslanectve v Helsinkách. Zároveň sa tešíme na najbližšiu cestu do Fínska,“ napísalo veľvyslanectvo na Facebooku.

Zdroj: NRSR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá