Zober si pol roka dovolenky a prejdi pešo svet. Z Afriky do Ruska vedie táto trasa po súši

  • Žiadne autá, lode ani lietadlá, len odhodlanie a dobrá obuv
  • Trasa dlhá 22 063 km vedie z Afriky do Ruska
  • Vezmi si rok voľna a cestuj, my ti povieme, ako?
BeFunky-collage (3)
Google Maps
  • Žiadne autá, lode ani lietadlá, len odhodlanie a dobrá obuv
  • Trasa dlhá 22 063 km vedie z Afriky do Ruska
  • Vezmi si rok voľna a cestuj, my ti povieme, ako?

Vedel si, že existuje cesta dlhá 22 063 km a môžeš ju celú prejsť po súši? Podľa informácií portálu brilliantmaps.com ide o najdlhšiu pešiu trasu doslova naprieč svetom. Začneš v Kapskom meste a skončíš v ruskom Magadane. A môžeš kráčať bez prekážky, pretože žiadne more či oceán ti nehrozí.

Potrebuješ asi pol roka

Podľa Google máp to vyzerá, že ak budeš kráčať 187 dní bez prestávky, mal by si v pohode doraziť do cieľa. Je jedno, kde začneš, či v Rusku alebo na juhu Afriky. Čas je stále rovnaký. Do odhadu však nie je započítaný spánok ani iné prestávky na oddych či občerstvenie. Pre upresnenie, ide o 4 357 hodín vytrvalej pešej turistiky.

zdroj: Google Maps

Ak však zoberieš svoju túru viac pohodovo a budeš si chcieť predsa len odpočinúť alebo si užívať aj prostredie navôkol, pokojne môžeš. Podľa prepočtov by si pri osem hodinovej dennej chôdzi, opäť bez prestávky, strávil na ceste presne 562 dní.

Prejdeš dokopy šestnástimi krajinami a aby si nebol prekvapený, nie všetky budú úplne bezpečné. Medzi tie, nad ktorými sa všeobecne dvíha prst patria napríklad Južný Sudán či Sýria.

Epická cesta plná zážitkov

Ani Suezský prieplav nepredstavuje žiaden problém. Dnes ho už prejdeš pohodlne, po moste. Nezabúdaj, že pri tejto výzve ti nebude pomáhať žiadna loď, trajekt či iný dopravný prostriedok. Trať je vypočítaná tak, aby si ich ani nemusel použiť.

zdroj: Most ponad Suezský prieplav (Wikimedia)

Mnoho ľudí, ktorí sa z pasie rozhodnú dobrovoľne podstúpiť rôzne púte,tvrdí, že po pár desiatkach hodín sa tvoja únava prirodzene stráca a ty si už v podstate ani neuvedomuješ, že kráčaš. Dostávaš sa do akéhosi tranzu. Po niekoľkých dňoch však prichádzajú prvé krízy a počas cesty ich bude niekoľko. Pripraviť sa na ne nedá, musíš ich jednoducho predýchať a rozchodiť.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Známa púť do Santiaga de Compostela ponúka niekoľko trás. Vybrať si môžeš z takmer desiatich a najdlhšia má 1000 km. Prejsť by si ju podľa odhadu mal za minimálne 40 dní a nesie názov Via De La Plata a teda Strieborná alebo kamenná cesta. Na túto svetoznámu púť sa nevydávajú len ľudia, ktorí sú veriaci. Mnoho ateistov šlo vyslovene kvôli zážitku a ich cieľ bol skutočne cesta a nie bájny chrám v Santiagu. Zainteresovaní tvrdia, že na takýto peší reset by si si mal vyhradiť prinajmenšom dva celé týždne. Len vtedy to prinesie želané ovocie.

Bolesť v nohách, pokoj v duši

Podobná by mohla byť aj cesta z afrického Kapského mesta do Ruska. Predstav si pol roka len tak chodiť. Asi je to dostatočne dlhý čas na to, aby si si prestaval rebríček hodnôt a zistil, čo v živote a od života naozaj chceš.

zdroj: Mt. Everest (unsplah.com)

Zaujímavosťou je, že počas tejto extrémne dlhej turistiky prejdeš do kopca približne 117 693 metrov a zostupovať budeš asi 117 686 metrov. Tieto vzdialenosti sa rovnajú asi trinástim spiatočným cestám na Mt. Everest. Dobré, nie?

Zdroje: brialliantmaps.com, letenkyzababku.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech