Zomrel producent Simpsonovcov a Ricka a Mortyho

  • Podľa informácií britského Independent zomrel vo veku 54 rokov
TASR
  • Podľa informácií britského Independent zomrel vo veku 54 rokov

Štyrikrát vyhral prestížne ocenenie Emmy a vo filmovom priemysle pôsobil 25 rokov. Podieľal sa na produkcii najznámejších animovaných seriálov v histórii televízie. Pôsobil v Simpsonovcoch aj v populárnom komediálnom animáku Rick & Morty. Podľa informácií britského Independent zomrel vo veku len 54 rokov.

View this post on Instagram

RIP J. Michael Mendel. He was an American producer. Before serving on projects like “Big” and “Jerry Maguire,” he was a production assistant on “Broadcast News” in 1987. His animation credits include “The PJs,” “The Oblongs,” and “Napoleon Dynamite.” Mendel joined “The Simpsons” in 1989 after leaving his post on “The Tracey Ullman” show once the Simpson clan earned its own spinoff series. He also served as a line producer and worked between James L. Brooks’ Gracie Films and Fox. Between 1989-1999, Mendel held producer credits on 207 episodes and won three Emmys almost consecutively in 1995, ’97, and ’98. He earned his fourth in 2018 for his work as a line producer on “Rick and Morty” after four years with the show. #jmichaelmendel #rip

A post shared by Bamlett & Lunny's RIP service! (@r.i.p.s) on

„Môj priateľ, partner, producent Mike Mendel nás opustil. Som zdevastovaný. Moje srdce je zlomené kvôli jeho rodine. Neviem, čo budem robiť bez teba po mojom boku Mike. Som zničený,“ napísal na svoj Twitteri spolutvorca Ricka & Mortyho Justin Roiland.

Mendel zomrel 22. septembra v Kalifornii. Správu o jeho smrti potvrdil hovorca televízneho kanálu Adult Swim, ktorý Ricka & Mortyho vysiela.

„My všetci v Adult Swime sme zdevastovaní skorým odchodom Mikea Mendela. Mike bol srdcom produkčnej rodiny Ricka & Mortyho, jeho fantastický talent a vtip nám budú veľmi chýbať. Mike bol všeobecne rešpektovaný producent, ktorý vyhral 4 ocenenia Emmy a mal 25 ročnú prax v odvetví. Pomáhal viesť a podporoval generácie umelcov, spisovateľov a tvorcov a jeho neprítomnosť pocíti celá komunita. Naša úprimná sústrasť putuje celej rodine, priateľom a kolegom,“ hovorí.

Producent pracoval na seriáli o obľúbenej žltej rodinke Simpsonovcov už od jeho počiatku v roku 1989. Medzi rokmi 1989-1999 sa podieľal na produkcii 207 epizód, vďaka ktorým vyhral tri ocenenia Emmy. Jedno v roku 1995, ďalšie prišlo o dva roky neskôr, a to posledné za Simpsonocov v roku 1998. Štvrté ocenenie Emmy získal za svoju prácu na seriáli Rick & Morty v roku 2018. Na Rickovi & Mortym pracoval od jeho začiatkov v roku 2013.

Mendel získal cenu Emmy za svoju prácu na šiestej, ôsmej aj deviatej sérii seriálu Simpsonovci.

Rovnako tak za svoje producentské umenie, aké predviedol v komediálnom animáku Rick & Morty.

Zdroj: Independent, Variety

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK