Zomrel známy slovenský podnikateľ Fedor Flašík

  • Mediálnemu magnátovi sa počas dvoch týždňoch hospitalizácie rapídne zhoršil stav
  • Musel byť prevezený do Prahy
Na snímke Fedor Flašík prichádza na snem strany Smer-SD v piatok 17. novembra 2023 v Bratislave.
Fedor Flašík TASR/Jaroslav Novák
  • Mediálnemu magnátovi sa počas dvoch týždňoch hospitalizácie rapídne zhoršil stav
  • Musel byť prevezený do Prahy

Podnikateľ Fedor Flašík prehral svoj boj so zákernou chorobou. Informáciu pre Startitup potvrdila aj jeho exmanželka a europoslankyňa Monika Beňová.

„Je to pravda,“ potvrdila pre portál Startitup jeho exmanželka. Informáciu o úmrtí svojho exmanžela zdieľala aj na sociálnej sieti. Odpočívaj v pokoji Fedi. Navždy ostaneš v našich spomienkach ako dobrý a milý človek s veľkým a spravodlivým srdcom. Myslíme na tvojich najbližšich a vyjadrujeme im úprimnú sústrasť.“

Hoci Fedor Flašík už dlhšie bojoval s rakovinou lymfatických uzlín, v posledných týždňoch sa jeho stav zhoršil a skončil hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici. Asi dva týždne strávil v umelom spánku na oddelení ARO. Keď už lekári nemohli viac pomôcť, pripojili ho na mimotelový obeh a previezli do pražskej nemocnice Motol. V pondelok 22. apríla však svoj boj s chorobou prehral.

Posledný rozhovor

Iba pred dvoma mesiacmi prijal Flašík pozvanie do relácie Startitup Diskusný Klub, kde s naším moderátorom Šimonom Žďárským viedol ostrú debatu, ktorá bola zameraná najmä na slovenskú politiku.

Flašík pôsobil ako konateľ viacerých spoločností, ale známy je predovšetkým ako podnikateľ v reklamnom priemysle a riaditeľ reklamnej agentúry, ktorá pracovala na kampaňach pre HZDS a stranu Smer. Vlastnil aj súkromné rádio a od roku 2020 bol vydavateľom portálu eReport.sk.

Flašík pôvodne odmietal tradičnú liečbu a namiesto nej sa rozhodol pre alternatívne spôsoby liečby. Choroba sa ale v poslednom čase obnovila agresívnejšie a dramaticky zhoršila jeho stav. To viedlo k jeho náhlej hospitalizácii približne pred mesiacom v bratislavskej nemocnici, o ktorej sme ťa informovali v tomto článku.

Zdroj: FB/Monika Beňová 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá