Zomri splnilo svoj plán na takmer 600 percent, už teraz majú 3-tisíc objednávok na svoju kartovú hru

  • Satirická stránka Zomri už vyzbierala viac ako 59-tisíc eur
  • Podľa slov adminov stránky Slováci často zabúdajú a kartová hra im má pripomenúť všetky prúsery politikov
  • Doteraz sa im podarilo predať 3-tisíc kusov
78303947_555586745262398_5713943277061799936_n
Startlab
  • Satirická stránka Zomri už vyzbierala viac ako 59-tisíc eur
  • Podľa slov adminov stránky Slováci často zabúdajú a kartová hra im má pripomenúť všetky prúsery politikov
  • Doteraz sa im podarilo predať 3-tisíc kusov

Satirická stránka Zomri má už na svojom konte 59-tisíc eur na novú kartovú hru, ktorá bude o slovenskej politike a rôznych kauzách. Svoju kampaň spustila stránka na začiatku novembra na Startlabe.

Viac čítaj TU>>Zomri chce vydať svoju prvú vlastnú hru. Týkať sa bude celého Slovenska

„Minulý rok sme vďaka vám vydali vlastnú knihu a strašne nám to pomohlo. Uvažovali sme nad tým, či by ste chceli čítať knižku aj teraz. Ale potom sme si spomenuli, že vlastne písať veľmi nevieme a celkovo nám to prišlo otrepané,“ hovoria tvorcovia o hre.

zdroj: Startlab

Darček do Vianoc

Odvtedy sa stránke podarilo získať na Startlabe viac ako 59-tisíc eur od verejnosti. Ich cieľom bolo 10-tisíc. Svoj plán tak prekročili o takmer 600 percent. Náklady spojené s hrou však malé nie sú.

„Momentálne sme na úrovni predaných 3000 hier. Ak by bola len výrobná cena jednej hry 3 eurá, tak stojí výroba týchto už predaných hier 9000, a jednak tá výroba nestojí 3 eurá a jednak sme ich museli poslať do výroby viac, lebo fakt nevieme, koľko ich predáme,“ hovorí pre Startitup jeden z adminov stránky. 

Prvých 3-tisíc vybavených objednávok by mali admini stihnúť vybaviť do Vianoc. „Vôbec si neviem predstaviť, ako to zvládneme, ale musíme ich dostať k podporovateľom domov do Vianoc. Zvyšok sa budeme snažiť predať cez nejaký e-shop. S kníhkupectvami sme sa zatiaľ nedohodli, respektíve sa nám to neoplatí,“ hovorí jeden zo stránky Zomri. 

Hru podporil aj zámy moderátor a YouTuber Sajfa.

Sajfa hrá Kauzy

Tento človek je naživo vtipnejší ako Bufeťák. Aj keď vlastne asi každý človek je naživo vtipnejší ako Bufeťák. Dnes sa hra Kauzy stala oficiálne najúspešnejšou kampaňou v histórii Startlabu! Tak nám ešte prispejte a my vám ju ako darček pošleme v najkrajšom zomri-vreci na svete.A pripravujeme zasa kozy do Afriky s Človekmi v ohrození, ale stále nedošli nejaké kozie masky, tak hajpujeme už teraz!Klikajte na www.startlab.sk/zomrihra

Gepostet von Zomri am Montag, 18. November 2019

Ľudia na Slovensku často zabúdajú

Na hre sa spolupodieľala grafička Olívia, s ktorou už Zomri spolupracovalo pri výstave výtvarných diel. Nápad vytvoriť hru dostali admini Zomri od svojho kamaráta, keď sa rozprávali na tému politického monopoly.

„Všetkých tá myšlienka nadchla. Potom nasledovalo asi polročné odsúvanie spojené s uvažovaním nad tým, ako sa taká vec vôbec dá spraviť. Potom cez osobné kontakty, nejakých kresťanov a skautov, o ktorých som stereotypne predpokladal, že budú hrávať takéto hry, som sa dostal k Jožkovi. No a ten povedal, že síce pracuje na niečom inom, ale že to vymyslí a vymyslel a hotovo,“ uzatvára admin Zomri.

Po novom si tak budeš môcť kúpiť v hre Bašternákove nehnuteľnosti alebo sa môžeš zabávať na Andrejovi Dankovi a jeho breptoch.

Tvorcovia hry hovoria o tom, že ľudia na Slovensku často zabúdajú. Takto budú mať všetky prúsery politikov priamo pod nosom, v novej hre.

„Objaví sa prúser veľký ako Dankov stožiar, pred kamery sa na druhý deň niekto postaví a vyrobí nový prúser. Ľudia na ten starý v momente zabudnú. A takto sa tu roky presúšame od prúseru k prúseru a krajina klesá na hlbšie poschodia v nekonečnej priekope,“ píše sa v kampani na Startlabe.

zdroj: Startlab
Zdroj: Startlab

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech