Zuckerberg predpovedá budúcnosť

  • V Kolumbií sa konalo verejné zasadnutie, ktorom sa zúčastnil aj Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, a dostal zaujímavú otázku od jedného kolumbijského mladíka.
image_1421313100.jpeg
  • V Kolumbií sa konalo verejné zasadnutie, ktorom sa zúčastnil aj Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, a dostal zaujímavú otázku od jedného kolumbijského mladíka.

 

Ako bude vyzerať Facebook za 10 rokov ?

 

Mark na začiatku odpovede prezradil 3 hlavné trendy internetu:

  1. Na internete by malo byť viac ľudí.
  2. Je pravdepodobné, že ľudia budú medzi sebou komunikovať prostredníctvom smartphonu a klasické správy cez web pôjdu do úzadia.
  3. Budúcnosť práce na počítači, tak ako ju poznáme dnes, je nejasná.

 

 

Čo sa týka prvých dvoch, tak tie sú pomerne prekvapivé. Spoločnosť Cisco vydala štúdiu, v ktorej odhaduje, že počet používateľov v Indií by sa mal do roku 2018 zdvojnásobiť.

Pokiaľ pôjde o alternatívne správy, množstvo ich spôsobov sa neustále rozširuje. Napríklad Facebook, ktorý vlastní aplikáciu WhatsApp messenger prekonal počtom správ už aj klasické SMSky. Ďalším trhákom je aplikácia Snapchat, ktorá za svoju krátku dobu získala už viac ako 100 miliónov užívateľov.

 

 

Zuckerberg si ďalej myslí, že v nasledujúcich pätnástich rokoch pribudnú do našich životov ďalšie platformy, cez ktoré budeme komunikovať.

„Myslím, že v budúcnost je celkom ľahko predstaviteľné. Všetci budeme chodiť po uliciach napríklad s okuliarmi, cez ktoré budeme môcť bez problémov komunikovať s okolitým svetom. Ich veľkou výhodou je to, že napríklad pre čítanie správ nebudeme musieť skloniť hlavu dole k smartphonu a správy budeme môcť čítať nerušene popri chôdzi“, povedal Mark.

Mark ďalej vidí veľkú budúcnosť aj vo virtuálnej realite prostredníctvom Oculus. To je pravdepodobne aj dôvod, prečo Facebook investoval 2 miliardy amerických dolárov do ich rodiaceho sa spustenia.

 

 zdroj: venturebeat.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech