Žufaňa nekončí. Na sťahovanie do novej prevádzky vyzbierala tisícky eur

  • Dnes uplynie posledný deň, kedy môže známe bratislavské bistro Žufaňa nazbierať potrebné prostriedky na svoju veľkú víziu
  • Tri priateľky z malej prevádzky urobili lovebrand, ktorý miluje väčšina obyvateľov nášho hlavného mesta a viac im nestačia kapacity
  • Prostredníctvom StartLabu sa snažili získať 30-tisíc eur na novú prevádzku
46278548_746662135677743_4188884726230024192_o
Facebook/Žufaňa
  • Dnes uplynie posledný deň, kedy môže známe bratislavské bistro Žufaňa nazbierať potrebné prostriedky na svoju veľkú víziu
  • Tri priateľky z malej prevádzky urobili lovebrand, ktorý miluje väčšina obyvateľov nášho hlavného mesta a viac im nestačia kapacity
  • Prostredníctvom StartLabu sa snažili získať 30-tisíc eur na novú prevádzku

Obľúbené miesto všetkých uponáhľaných mešťanov spustilo začiatkom mesiaca prostredníctvom platformy StartLab crowdfundingovú kampaň. Tri priateľky, ktoré kedysi začínali v malej „raňajkárni“ zrazu majú toľko fanúšikov, že praskajú vo švíkoch a svoj tím rozšírili na dvadsať ľudí.

Druhú prevádzku otvárať nechcú, no radi by sa presťahovali do väčšej (viac si môžeš prečítať TU). Za cieľ si dali vyzbierať 30-tisíc eur. V posledný deň kampane majú na účte viac ako 16-tisíc eur.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Facebook/Žufaňa

Na­šli sme pries­tor na skok od sú­čas­nej pre­vádzky na Du­láku, ktorý nám do­volí mnohé zme­niť k lep­šiemu. Chceme sa pre­sťa­ho­vať a uro­biť Žu­faňu dl­ho­dobo udr­ža­teľ­ným mies­tom,“ na­pí­sali diev­čatá vo svo­jej vý­zve.

Pre svojich zákazníkov si vysnívali väčšiu kuchyňu, kde by sa dalo pracovať na celodenných raňajkách aj obedoch zároveň, väčší sklad či viac miesta pre návštevníkov. Hoci sa plnú sumu za posledných pár hodín nepodarí vyzbierať, kampaň, v ktorej Žufaňa za príspevky rozdávala recepty, odznaky na kúpu chlieb vo vajci či bezodné šálky kávy, rozhodne zaujala. Na naše otázky odpovedala jedna z majiteliek bistra, Kristína Kissová.

Ako ste spokojné s výsledkom?

S výsledkom sme samozrejme spokojné, podržalo nás v rozhodujúcej chvíli veľké množstvo našej rodiny, najbližších priateľov, kamarátov a hostí. Je to zaväzujúce a dáva nám to aj dôvod pracovať ďalej. Cieľová suma bola nastavená ambiciózne, naše očakávania sa pred spustením kampane hýbali počas dňa rýchlosťou svetla, hore a dole. Prvé dni ukázali, aký charakter bude kampaň mať, a to sa aj celú dobu potvrdzovalo. Tešíme sa, že naše odmeny slúžia ľuďom aj ako vianočné darčeky, to sme si vysnívali (úsmev). Ďakujeme za dôveru, priazeň, lásku a všetky odkazy pri odmenách. Ja som si ich pravidelne čítala pred spaním ako pohladenie na dobrú noc.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Facebook/Žufaňa

Aj napriek pravidlám kampane si budete môcť ponechať vyzbierané financie?

Nebola nám udelená žiadna výnimka v rámci možnosti nechať si financie bez dosiahnutia cieľovej sumy. Startlab má dve formy financovania – my sme mali tzv. flexibilné, ktoré umožňuje získať reálne vyzbieranú sumu do konca trvania kampane. Toto financovanie je možné v prípade, že výsledok nie je závislý od dodania odmien, to znamená napr. – zbieram financie na kúpu špeciálnej technológie, aby som mohol šiť barefoot topánky a vy si ich máte možnosť predkúpiť. Naše odmeny nie sú závislé na tom, či cieľovú sumu vyzbierame či nie.

Ako ich využijete? Bude teda nová Žufaňa?

Financie využijeme naozaj na novú, novšiu prevádzku, tak ako sme avizovali. Dva mesiace intenzívne pracujeme na projekte s pracovným názvom Žufaňa 0.2 a ideálne do polroka budeme súčasnú prevádzku sťahovať cez cestu v rámci Dulovho námestia. Čo je dôležité povedať, keďže naša kampaň mala zľahka bulvárny titulok „Žufaňa zatvára“ – Žufaňa tak ako ju poznáte, ostáva stále otvorená, až kým nepríde k sťahovaniu, čo bude najskôr o polroka.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Facebook/Žufaňa

Ako budete riešiť zvyšné financovanie?

Crowdfundingová kampaň slúžila zároveň ako reklama na skutočnosť, že potrebujeme pôžičku. Rozdiel tvorí ešte niečo okolo 50-tisíc eur. Ozvalo sa nám pár kamarátov, ochotných pomôcť nám s financovaním formou pôžičky. Podarilo sa nám v decembri spolu s celým Žufaňa tímom zamakať a dodali sme catering do firiem nad očakávania a niekedy aj naše fyzické kapacity. Oproti minulému roku to bolo o 50% viac spokojných hostí v kanceláriách. Výsledná rekonštrukcia bude napokon finacovaná z crowdfundingu plus z našich finančných zdrojov a pôžičky od súkromných osôb.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech