Zvládla Čína epidémiu koronavírusu? Wuhan hlási dva dni po sebe len jeden nový prípad nákazy

  • Mesto Wuhan hlási už druhý deň len jednu nakazenú osobu
TASR
  • Mesto Wuhan hlási už druhý deň len jednu nakazenú osobu

Už druhý deň po sebe hlási mesto Wuhan len jeden nový prípad nákazy, informuje o tom Teraz.sk. Číňania v stredu ohlásili len 13 prípadov nákazy, ale z toho 12 prípadov nákazy boli prinesené zo zahraničia. Čína tak môže byť na ústupe nákazy. Ohnisko sa presunulo do Európy, kde najviac trpí Taliansko.

Podľa portálu worldometers.info je v momentálne v Číne takmer 81-tisíc potvrdených ľudí s nákazou, 3237 zomrelo a vyliečilo sa takmer 70-tisíc ľudí.

Čítaj viac >> Koronavírus online: Vakcína proti koronavírusu by mohla byť dostupná na jeseň

Najviac prípadov nákazy zaznamenala Čína 12. februára, kedy sa potvrdilo viac ako 14-tisíc prípadov nákazy. Počet úmrtí bol však najvyšší včera a každým dňom sa zvyšuje. Včera zaznamenali čínske úrady 3237 úmrtí, čo je zatiaľ najviac za jeden deň od vypuknutia krízy.

zdroj: TASR

Taliansko je druhá najviac infikovaná krajina

Rusko v utorok zakázalo vstup Číňanom na svoje územie. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia v Číne v súvislosti s novým koronavírusom. Informuje o tom agentúra SITA.

O preventívnom opatrení Ruska, ktoré bude platiť až do odvolania, informoval v utorok ruský premiér Michail Mišutin. Hoci sa situácia v Číne stabilizuje, počet úmrtí narastá a nie je možné predpokladať, kedy začnú čínske úrady zaznamenávať postupný pokles úmrtí spojených s vírusom.

Po Číne má najviac prípadov na svete Taliansko, kde je nakazených už vyše 31-tisíc a zomrelo 3503 ľudí. V Taliansku pribúdajú obete každým dňom v desiatkach až stovkách.

Zdroje: teraz.sk, worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK