Zvrat v prípade nájdenej doráňanej ženy v Chorvátsku. Je to Slovenka, tvrdí česká turistka, ktorá ju stretla

  • Celý svet rieši neznámu ženu, ktorú našli v Chorvátsku a nič si nepamätala
  • S informáciou, že ide o Slovenku, prišla česká turistka, ktorá sa s ňou mala na dovolenke stretnúť
žena chorvátsko
primorsko-goranska-policija.gov.hr
  • Celý svet rieši neznámu ženu, ktorú našli v Chorvátsku a nič si nepamätala
  • S informáciou, že ide o Slovenku, prišla česká turistka, ktorá sa s ňou mala na dovolenke stretnúť

Médiá po celom svete obletela informácia o žene, ktorú riešila chorvátska polícia. Na ostrove Krk ju našiel miestny rybár, bola doráňaná a nepamätala si svoje meno, odkiaľ je a ani to, ako sa na ostrove ocitla. Ženu odviezli do nemocnice a polícia sa pustila do zisťovania toho, kým daná žena vlastne je, informuje The Independent.

Česká turistka, ktorá tvrdí, že sa s ňou na dovolenke stretla, hovorí, že ide o Slovenku, informuje TN.cz.

Ženu našiel rybár, nepamätala si vôbec nič

Rybár ju našiel v časti ostrova, kam ľudia bežne nechodia, započul, ako volá o pomoc. Už na prvý pohľad bola vyčerpaná a odpovedať nevedela takmer na žiadnu jeho otázku. Komunikovali spolu v angličtine.

Keď ju našiel, bola takmer úplne vyčerpaná a aj zranená. To, ako si tvár poranila si tiež nepamätala. Chorvátska polícia žiadala svet o pomoc, prosili o akékoľvek informácie, ktoré by vedeli situáciu alebo jej totožnosť objasniť.

chorvátsko žena
zdroj: primorsko-goranska-policija.gov.hr

Telefón vypla, zahodila SIM kartu. Nechcela totiž do karantény

Zrejme ide o Slovenku. Česká televízia Nova informuje, že s tým prišla česká turistka, ktorá sa s ňou mala stretnúť. Spoznali sa v chorvátskom meste Makarska, odkiaľ mala zatiaľ stále neznáma žena pokračovať ďalej na sever.

Česká turistka tvrdí, že cestovala sama a navyše si vypla aj telefón a zahodila SIM kartu. Po návrate z dovolenky na Slovensko sa totiž chcela vyhnúť karanténe. To, prečo je sama Češke a jej manželovi vysvetlila tak, že je na dôchodku a jej známi ešte pracujú.

Rozprávali sme sa aj o očkovaní, ktoré pani nechcela a mala strach z toho, že po návrate bude musieť ísť do karantény. To nechcela tiež,“ tvrdí česká turistka.

Rozlúčili sa s tým, že pokračuje do horského regiónu Lika, čo je kúsok od ostrova Krk. Dozvedela sa od nej aj to, že určitú dobu strávila vo Veľkej Británii a tak vedela dobre po anglicky. S ňou sa však rozprávala po slovensky. Jej meno či to, odkiaľ pochádza si Češka už nepamätá. Ich stretnutie nahlásila českej aj chorvátskej polícii.

Zdroje: The Independent, TN.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech