Zvrat v prípade smrti manželky poradcu ministra Eštoka. Prokuratúra prezradila príčinu jej úmrtia

  • Prokuratúra prezradila, čo bolo príčinou smrti manželky poradcu Matúša Šutaja Eštoka
  • Žena Ladislava Csémiho sa mala utopiť
Na snímke Matúš Šutaj Eštok a jeho poradca Ladislav Csémi.
Ilustračné foto TASR/Dano Veselský, Martin Baumann
  • Prokuratúra prezradila, čo bolo príčinou smrti manželky poradcu Matúša Šutaja Eštoka
  • Žena Ladislava Csémiho sa mala utopiť

Pred viac ako týždňom sme ťa informovali, že žena poradcu ministra vnútra tragicky zomrela. Manželka Ladislava Csémiho sa poranila na dvore ich rodinného domu a ako napísali Aktuality, svojim zraneniam podľahla.

Teraz ale prokuratúra prelomila mlčanie. Portál tvnoviny priniesol informáciu, že po zranení hlavy mala spadnúť do bazéna, v dôsledku čoho sa utopila.

Našla ju dcéra

Ako prvé 10. apríla informovali o tragickej udalosti Aktuality. „Na základe volania na tiesňovú linku 155 sme vyslali na miesto udalosti ambulancie RLP aj RZP. Napriek snahám záchranárov museli, žiaľ, u ženy konštatovať smrť,“ uviedla pre nich Petra Klimešová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. Na tiesňovú linku volali približne o 22. hodine.

Obhliadajúci lekár podľa portálu vtedy predbežne vylúčil cudzie zavinenie. Prípadom sa hneď začali zaoberať policajti kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trnave. „Policajti boli včera večer privolaní do jedného z rodinných domov v meste Veľký Meder, kde bola nájdená osoba bez známok života,“ uviedla krajská policajná riaditeľa Zlatica Antalová pre Aktuality pred desiatimi dňami.

Policajný vyšetrovateľ vo veci začal stíhanie pre trestný čin zabitia. „Vzhľadom na prebiehajúce úkony a počiatočné štádium vyšetrovania, nie je v súčasnosti možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie,“ doplnila Antalová.

Noviny minulý týždeň doplnili, že 44-ročnú ženu objavila údajne v bazéne Csémiho dcéra. Mala mať rozbitú hlavu. Záchranári sa ju pokúsili ešte oživiť, no napriek ich snahe sa im to nepodarilo. Sústrasť svojmu poradcovi vyjadril aj šéf rezortu vnútra. „Ťažko som hľadajú slová, pretože môj pohľad, poradca Laco Csémi tu včera bol s nami v Michalovciach. Keď sa túto správu dozvedel okolo polnoci, tak utekal domov. Ťažko sa hľadajú slová, ale ja vyslovujem iba úprimnú sústrasť,“ povedal 10. apríla minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Nové skutočnosti

Ako sme už spomínali vyššie, prípad si prevzala krajská kriminálka z Trnavy. Podľa Markízy ho vyšetrujú ako zabitie. Na mieste na druhý deň boli podľa ich informácií aj operatívci z NAKA. „Z predbežnej pitvy vyplýva príčina smrti zadusenie utopením. Čaká sa na závery znaleckého posudku,“ uviedol pre televíziu Mojmír Huna z Krajskej prokuratúry v Trnave.

Známe je aj to, že lekár vraj nevylúčil cudzie zavinenie, píše portál. Či bol niekto za smrť ženy zodpovedný a aké mala na tele zranenia polícia ani prokuratúra povedať nechcela. „Polícia naďalej vykonáva potrebné procesné úkony za účelom objasnenia príčiny úmrtia osoby. Vzhľadom k tomu, že doposiaľ nie sú zrejmé výsledky znaleckého skúmania a v súčasnosti ide o neverejné trestné konanie, polícia nebude až do ukončenia vyšetrovania poskytovať čiastkové informácie o vykonaných úkonoch ani predbežných záveroch vyšetrovania,“ povedala pre televíziu hovorkyňa KR PZ Trnava Mária Linkešová.

Manželku už pochoval

Podľa informácií portálu Pluska, sa už poradca ministra vnútra so svojou ženou aj poslednýkrát rozlúčil. Csémiho manželku Myrtil pochovali na rímskokatolíckom cintoríne vo Veľkom Mederi. Okrem príbuzných a priateľov prišiel, ale aj Csémiho šéf, minister Matúš Šutaj Eštok, štátna tajomníčka Lucia Kurilovská aj policajný prezident Ľubomír Solák, píše portál.

Ako ďalej uvádzajú, keďže Csémi aj jeho zosnulá manželka boli policajti, na pohrebe bolo množstvo príslušníkov zboru či policajná kapela.

Ladislav Csémi pôsobil predtým, ako sa stal poradcom ministra vnútra, na poste riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Neskôr bol aj policajným pridelencom SR v Spojenom kráľovstve.

Zdroje: tvnoviny, Archív Startitup, Aktuality, Noviny, Pluska

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá