10 skvelých zdrojov, ktoré ti pomôžu rozbehnúť startup

  • Firemné prostredie nie je pre každého, človek však často skrátka cíti potrebu vybudovať niečo vlastné. Aké zdroje ti teda môžu pomôcť pri tvorbe vlastného startupu?
startup-849794_960_720
  • Firemné prostredie nie je pre každého, človek však často skrátka cíti potrebu vybudovať niečo vlastné. Aké zdroje ti teda môžu pomôcť pri tvorbe vlastného startupu?

Ak patríš k ľuďom, ktorí túžia vytvoriť niečo vlastné, realizovať sa a splniť si sen, určite si si už položil otázky: Ako čo najskôr rozbehnem startup? Ako nájdem co-foundera a vytvorím tím? Ako získam peniaze pre tím? Ako mám vedieť, že môj nápad je niečo, o čo budú mať ľudia záujem? A kto je moja cieľová skupina? Ako ich zaujmem?

Najlepšie sa učí od tých, ktorí prešli podobnými problémami a úspešne ich zvládli. Nižšie nájdeš niekoľko kníh, kurzov a iných zdrojov, ktoré ti môžu pomôcť a posunúť ťa správnym smerom.

 

Startup Launch List

Pri veľkom množstve informácií, ktoré sa k tebe dostávajú, môže byť náročné všetky zmysluplne selektovať. S tým ti môže pomôcť Startup Launch List, v ktorom nájdeš užitočné články zaradené do kategórií. Zistíš napríklad, ako sa dopracovať k nápadu, ako vybudovať team, ako vytvoriť produkt, ako získať finančné prostriedky a mnohé ďalšie užitočné informácie.

Tie pritom pochádzajú od top lídrov, ako napríklad Fred Wilson, Paul Graham, Seth Godin, Dave Morin, Mark Suster a iní.

strtpLL

foto: learn.ryanholiday.net

 

Traction

Traction je kniha, ktorú napísali Justin Mares a Gabriel Weinberg v roku 2015. Rýchlo sa stala jednou z najúspešnejších startupových kníh, a to vďaka detailným informáciám. Nájdeš v nej päť krokov venovaných tomu, ako rozbehnúť startup. Spoločne založili aj kurz, kde sa venujú taktikám aplikovaným v siedmich marketingových komunikačných kanáloch. Traction je rozhodne kniha, ktorú sa oplatí prečítať.

 

Good Email Copy

Napriek tomu, že emailing nepatrí medzi obľúbené marketingové kanály, je veľmi efektívny. Nápady naň pritom môžeš čerpať z Good Email Copy. Ide o veľmi šikovný tool, kde nájdeš súbor emailov od Slack, Shopify, Basecamp, Eventbrite, Pinterest, Evernote a mnohých ďalších. Vyberáš si na základe fráz.good-copy-email-726x547

foto: webappers.com

 

Petit Hacks

Výborný zdroj informácií. Nájdeš tu príklady zamerané na to, ako „hacknúť“ webové stránky používané na zvýšenie akvizície, retencie a výnosu. Každý hack je doplnený o screenshot.

14.9petithacks

foto: petithacks.com

 

Brick by Brick

Vytvoriť unikátny produkt je výzvou. Autorom Brick by Brick je Sasha Greif. Ide o komplexný návod, ktorý ťa prevedie technikami vytvárania komunity okolo produktu. Nájdeš tu perličky od Justina Kana, Josha Owensa a iných.

B2B

foto: communitybuildingguide.com

 

Make this year

Na tomto webe získaš step by step lekcie zamerané na to, ako čo najefektívnejšie pracovať na starupe. Vytvoríš si menší projekt a budeš sledovať, aký má dopad na zákazníkov. Lekcie zastrešujú skúsení projektoví manažéri a nebudeš zahltený veľkým množstvom informácií naraz.

 

Traffic 1M

Traffic 1M je jedeným z najlepších toolov v oblasti online marketingu. Tvorcom je Noah Kagam, ktorý vie, že nie je jednoduché pritiahnuť zákazníka na svoju stránku, a to hlavne v začiatkoch. Naučíš sa, ako motivovať k zdieľaniu svojho obsahu, testovať obsah, SEO, či tvoriť smart reklamu.

traffic1M

foto: startupstash.com

 

Growth Hacker Course

Kurz vytvoril Ryan Holiday na základe svojej knihy Growth Hacker Marketing. Naučíš sa tu taktiku, ako zvýšiť rast svojho biznisu pomocou prehľadných cvičení.

growth-hacker

foto: smashingmagazine.com

 

Business Model Kit

Tento tool ti ukáže, ako bude vyzerať tvoj nápad o 5, 10 či 20 rokov. Oceníš ho, ak preferuješ vizuálne učenie. Máš 16 kartičiek, ktoré ti pomáhajú vizualizovať myšlienky a poskytnú ti lepší náhľad na projekt. Okrem toho ho môžeš využiť aj pri prezentovaní svojho nápadu.

 

Lean Series Books

Séria kníh napísaná tými najlepšími v odbore. Využiješ ju hlavne v počiatočnom štádiu, keď potrebuješ čo najviac informácií a čaká ťa veľa práce. Knihy sú napísané tak, že poznatky môžeš hneď aplikovať v praxi.

leanBooks

foto: the-foundation.com

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK