10 slovenských značiek, ktoré robia z obyčajného dreva umenie

  • Niet pochýb o tom, že máme na Slovensku veľa šikovných ľudí
  • Niekoľkým z nich učarovala práca s drevom, vďaka čomu si môžeš kúpiť drevenú peňaženku, motýliky alebo náušnice.
  • Toto sú Slováci, od ktorých si môžeš kúpiť skvelé drevené výrobky
drevo
50 arches / Maru
  • Niet pochýb o tom, že máme na Slovensku veľa šikovných ľudí
  • Niekoľkým z nich učarovala práca s drevom, vďaka čomu si môžeš kúpiť drevenú peňaženku, motýliky alebo náušnice.
  • Toto sú Slováci, od ktorých si môžeš kúpiť skvelé drevené výrobky

Gun Ton

Sú unikátne drevené peňaženky, pri ktorých máš istotu, že je každá originál. Peňaženka sa zdá byť na prvý pohľad malá, no vôjde sa ti do nej všetko potrebné. Karty, mince i bankovky. Môžeš si vybrať z viacerých druhov dreva aj farebnosti gumičky, dokonca si môžeš dať vytvoriť aj vlastný motív vypálením do dreva.

SELEN Eyewear

Je slovenská značka, ktorá vyrába drevené slnečné okuliare. Sú spracované s najvyšším dôrazom na kvalitu. Vybrať si môžeš z piatich modelových typov, v troch odtieňoch.

Woodfly

Má naozaj širokú ponuku drevených motýlikov z rôzneho dreva a ako bonus si môžeš dať na zadnú stranu motýlika niečo vygravírovať. Okrem motýlikov majú v ponuke aj drevené slnečné okuliare.

Indigo wood

Za touto značkou stojí maldý pár, ktorých profesie architekta a grafickej dizajnérky vyžadovali neustále sedenie za počítačom. To ich veľmi nebavilo, tak si založili malú stolársku dieľnu, v ktorej vyrábajú drevené doplnky, nábytok a rôzne užitočné predmety každodennej potreby. Našou láskou na prvý pohľad bola soľnička z dreva.

50 arches

Nachvíľu ostaneme pri úžitkových predmetoch. 50 arches ich majú teda v ponuke dostatok. Nakúpiš u nich drevené doplnky do každej časti tvojho príbytku. Či potrebuješ misku do kuchyne, stolčeky a lavice na terasu, alebo drevenú zubnú kefku, všetko nájdeš v tomto štúdiu.

Maru – handmade with love

Za týmto nenápadným názvom nájdeš naozaj očarujúce šperky, ktoré vznikajú kombináciou dreva a živice. Do časti zo živice Mária ukrýva zázračný svet, ktorý ti doslova ušije na mieru. Môžeš tak nosiť Malého princa s líškou alebo oceán, ukrytý v prsteni či brošni, neustále so sebou.

D’Rešperk

Ak chceš byť neustále v kontakte s prírodou dopomôžu ti k tomu drevené šperky, od D’Rešperk. Môžeš si vybrať z mnohých veselých aj vážnych motívov. Pre pánov sa nájdu aj manžetové gombíky, a tiež motýliky.

Stickerwood

V prípade, že chceš mať svoj mobil chránený a plastový obal sa ti nepáči, odporúčame tie od Stickerwood. Dokonca si môžeš s chalanmi vyladiť aj vlastný dizajn na mieru. Jedinou nevýhodou je, že zatiaľ majú v ponuke len kryty na iPhone.

Woodyman

Ak si cat person a máš doma nejakú tu chlpatú cicu, môžeš jej dať vyrobiť drevený domček na mieru u Woodyman-a. Vyrába domčeky, peliešky, škrabadlá aj interiérové doplnky, ktoré nenechajú chladného žiadneho milovníka mačiek.

Interwood Pure Design

V prípade, že si potrpíš na pekný dizajn, máme tu pre teba jednu chuťovečku nakoniec. V ich ponuke nájdeš nádherný drevený nábytok a doplnky, ako napríklad stolíky, komody a rôzne doplnky. Ak ti vonia masív, pod názvom Art of Nature, nájdeš jedinečný nábytok, ktorý je zhotovený z masívnych kusok dreva, pričom si ponecháva svoju štruktúru a krásu nedokonalosti.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK