10 spôsobov ako sa stať milionárom už v 20-tich

Kristína Šuvadová / 11. februára 2016 / Business

Predstav si, že by si sa stal milionárom. Aké by to bolo, žiť si svoj vysnívaný život? Mať všetko k dispozícii – a hlavne – mať to všetko už teraz v mladom veku?

Možno si myslíš, že je to trochu pritiahnuté za vlasy, no mladý milionár Timothy Sykes je toho dôkazom. „Milionárom som sa stal, keď som mal 21 rokov. Môj študent, ktorý ma nasledoval, sa ním stal tiež už vo veku 23 rokov.“

Timothy Sykes

Timothy Sykes, foto: wikimedia.org

 

Chceš aj ty nadobudnúť veľký majetok v mladom veku? Timothy Sykes prezradil 10 vecí, ktoré ti k tomu dopomôžu.

 

  1. Vyplň medzery na trhu

Veľa ľudí si myslí, že ak sa chcú stať milionármi, musia sa venovať konkrétnemu zamestnaniu. Veľmi sa však mýlia. Tým, že budeš lekárom alebo advokátom by ti zarobenie miliónov trvalo nekonečne dlho.

 

  1. Stredná a vysoká škola sú diskutabilné

Ak je tvojím hlavným cieľom stať sa milionárom a nie pracovať v špecifickom obore, škola ti veľmi nepomôže. No strednú školu by som ti ukončiť odporúčala. Čo sa týka vysokej, je len na tebe, či z nej dokážeš vyťažiť potrebné skills, alebo ti len bude brať voľný čas, ktorý si mohol stráviť prácou na svojom pláne.

Timothy Sykes Wall Street

foto: myfirstclasslife.com

 

  1. Obetuj svoj voľný čas

Obetovať svoj voľný čas je najťažsie, hlavne keď si mladý a máš niečo cez 20 rokov. No nemôžeš čakať, že ti peniaze len tak spadnú z neba. Najprv na sebe treba poriadne zamakať.

 

  1. Prijmi porážku a uznaj si chyby

Je jedno na akú kariéru sa zameriaš, alebo v akej sfére budeš pôsobiť. Chyby a zlyhania ťa budú čakať všade. Preto je dôležité sa na to pripraviť už teraz a prípadné omyly si priznať. Najhlavnejšie je to, ako ich budeš zvládať psychicky. „Môj prvý študent prišiel počas prvých mesiacov o veľké peniaze. No nevzdal sa a neustále sa pokúšal svoje chyby napraviť. Teraz je z neho úspešný mladý muž.“

 

  1. Maj vyššie ciele

Peniaze nemôžu byť tvojím jediným cieľom. Radšej by si sa mal sústrediť na vyprodukovanie čo najlepšieho produktu, alebo na vymyslenie čo najlepšieho nápadu. Neustále zdokonaľovanie sa je základ. No keď získaš prvý milión, nesmieš zaspať a musíš pokračovať ďalej, lebo o prvý milión sa dá aj veľmi ľahko prísť.

1 milión Timothyho

foto: timothysykes.com

 

  1. Neklam ostatných

„Kľúč k získaniu miliónov je najmä čestnosť a úprimnosť.“ Trestné nadobudnutie peňazí neveští nikdy nič dobré. Hocikedy sa môže stať, že o ne prídeš. Navyše, ak sa tvoja firma/produkt stane úspešným a niekto príde na to, že si niečo nadobudol nelegálne, môže sa v momente stať, že o všetko prídeš.

 

  1. Využi sektory, ktoré sú v kurze

Momentálne sú v kurze sociálne siete. Konkrétne Snapchat, Instagram a v zahraničí tak známy Periscope. Nájdi niečo, čo na nich ešte nie je, vyplň tú medzeru a staň sa úspešným.

 

  1. Nemusíš sa sústrediť na technológiu budúcej generácie

Veľa mladých ľudí snažiacich sa zbohatnúť si myslí, že musia myslieť najmä do budúcnosti a venovať sa tak technológiam, ktoré sú ešte len v plienkach. No nie vždy to musí platiť. Vylepšenie starých (aj zabudnutých) aplikácii môže byť niekedy omnoho účinnejšie.

Bali

foto: timothysykes.com

 

  1. Nezáleží na tom, odkiaľ si

Jednou z najväčších výhod dnešnej doby je to, že nikde nemusíš byť osobne prítomný. Stačí mať pripojenie na internet a môžeš začať zarábať.

 

  1. Dobrý nápad nemusí byť užitočný

Tvoj nápad nemusí mať za každú cenu nejaký úžitok. Stačí, ak sa budeš sústrediť na to, aby bol čo najviac populárny. Veď koľko neužitočných startupov sa predalo za neskutočne veľké sumy len vďaka tomu, že sa stali populárnymi a mali milióny užívateľov?

 

Na záver by som ti ešte rada pripomenula, že aj keď je všetko prevažne len o šťastí, neboj sa začať s niečím novým. Veď ani v lotérii nevyhráš, keď nepodáš tiket.

Tie americké chrumkavé a zelené...

foto: gifbin.com

Zdroj: entrepreneur.com, zdroj titulnej fotografie: sykes.wpengine.netdna-cdn.com

Pridať komentár (0)